Ulaş'taki cami yangını

Ulaş'taki cami yangını
Ulaş'taki cami yangını
- Hasar gören ve ibadete kapatılan Merkez Camisi'nde bakım ve onarım çalışmaları yapılacak

SİVAS (AA) - Ulaş'ta akli dengesi yerinde olmayan M.A tarafından benzin dökülerek çıkartılan yangında hasar gören ve ibadete kapatılan Merkez Camisi'nde bakım ve onarım çalışmaları yapılacak.

Camide incelemelerde bulunan Ulaş Kaymakamı Yusuf Cankatar, caminin onarımı için İlçe Müftülüğü bünyesinde bağış kampanyası başlattıklarını söyledi. Caminin ibadete açılması için en kısa zamanda çalışmalara başlanacağını kaydeden Cankatar, "İnşallah camimizi eskisinden daha modern ve daha gösterişli bir şekilde tekrar ibadete açarız. Maliyetin 100 bin lira  olacağını tahmin ediyoruz ve bu konuda hayırsever vatandaşlardan destek bekliyoruz" dedi.

Ulaş Merkez Cami Kur-an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Yusuf Akseki de camide meydana gelen hasarın ardından alt kattaki dernek odasında namaz kıldıklarını anlattı.

Yetkililerden, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan ve hayırsever vatandaşlardan destek beklediklerini söyleyen Akseki, caminin bir an önce bakım ve onarımının yapılarak ibadete açılmasını istediklerini vurguladı.