Ulaş'tan gelen öğrenciler Sivas'ı gezdi

Ulaş'tan gelen öğrenciler Sivas'ı gezdi
Ulaş'tan gelen öğrenciler Sivas'ı gezdi
SİVAS (AA) - Ulaş İlçesinden gelen Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu öğrencileri, Sivas'taki tarihi yerleri, Şehitler Müzesi ve Fen Lisesi'ni gezdi. Okul...

SİVAS (AA) - Ulaş İlçesinden gelen Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu öğrencileri, Sivas'taki tarihi yerleri, Şehitler Müzesi ve Fen Lisesi'ni gezdi.

  Okul Müdürü Ramazan Baker, rehber öğretmenleri Coşku Keskin ve Kadriye Yalçın refakatinde kenti gezen öğrenciler Şehitler Müzesi'nde şehitlerin kullandıkları malzemeleri inceledi, yazdıkları mektupları okudu.

Şehitler mezarlığını da ziyaret eden öğrenciler burada dua okudu. Daha sonra Fen Lisesi'ne giden öğrenciler buradaki öğrencilerle sohbet etti ve okul laboratuvarını gezdi.

Baker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, deneme sınavlarında başarılı olan öğrencilerini bu geziyle ödüllendirdiklerini söyledi.

Öğrencilerin Sivas'ın daha yakından tanımalarını da amaçladıklarını dile getiren Baker, "Öğrencilerimizin kentin tarihi ve turistik yerlerini görmelerini, onların moral ve motivasyonlarını artırmayı istedik" dedi.

Baker, bu uygulamalarının devam edeceğini sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Sohbet

  ,

  Okul

  ,

  deneme