Ulaş'tan kısa kısa

Ulaş'tan kısa kısa
Ulaş'tan kısa kısa
- İlçedeki ihtiyaç sahibi 165 aileye kömür yardımı yapıldı - Kaymakam Cankatar, Yenikarahiser mahallesinde incelemelerde bulundu

SİVAS (AA) - Ulaş Kaymakamlığı  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ilçedeki ihtiyaç sahibi 165 aileye kömür yardımında bulundu. 

Kaymakam Yusuf Cankatar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, SYDV mütevelli heyetinin ilçe merkezi ve köylerde tespit ettiği 165 ihtiyaç sahibi aileye 300 ton kömür yardımı yapıldığını bildirdi.

Vakıf heyetinin ihtiyaç sahibi ailelerin nüfusları dikkate alınarak kömür yardımında bulunduğunu ifade eden Cankatar, vatandaşlardan gelen talepler ve müracaatların değerlendirilerek ihtiyaç sahibi ailelere ulaşıldığını anlattı. Cankatar, kış aylarında ihtiyaç sahibi ailelerin kömürsüz kalmayacağını vurguladı. 

- Yenikarahisar mahallesinde incelemelerde bulundu

Cankatar, Yenikarahisar mahallesindeki Mehmet Ali Demet İlk ve Ortaokulu'nu ziyaret etti, mahalleliyle biraraya geldi. 

Mehmet Ali Demet İlk ve Ortaokulu'nda incelemelerde bulunan Cankatar, sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti. Okul Müdürü Rahmi Yıldız'dan çalışmalar hakkında bilgi alan Cankatar, Kaymakamlık olarak eğitim ve öğretim konusunda her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti.

Yenikarahisar mahalle muhtarı İsmet Aksoy'un evine de konuk olan Cankatar, burada mahalleliyle biraraya geldi, vatandaşların ihtiyaç ve sorunlarını dinledi. Mahalledeki hasta vatandaşları da ziyaret eden Cankatar, geçmiş olsun dileklerini iletti. Cankatar, ayrıca Yenikarahisar mahallesinde bir camiyi de gezdi.