Ulaş'tan kısa kısa

Ulaş'tan kısa kısa
Ulaş'tan kısa kısa
- İlçedeki prefabrike konutların yapımı devam ediyor

SİVAS (AA) - Ulaş ilçesinde Kaymakamlık tarafından ihtiyaç sahibi 8 aileye 60 metrekarelik prefabrike konut yaptırılıyor.

 Ulaş Kaymakamı Yusuf Cankatar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yaptırılan sosyal konutların inşaatında incelemelerde bulundu.

Cankatar, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, ihtiyaç sahibi 8 aile için 60 metrekarelik prefabrike konutların yapımının devam ettiğini ifade ederek, konutların yapımının mayıs ayı içerisinde tamamlanacağını  belirtti.

Konutların mülkiyetinin Sosyal Yardımlaşma Vakfına ait olduğunu kaydeden Cankatar, "İhtiyaç sahipleri için sadece geçici kullanım hakkı verilecek. İlgili kişilerin muhtaçlık sınırlarının dışında kalmaları, kendi istekleriyle ayrılmaları, ölüm hallerinde konutlar diğer ihtiyaç sahibi ailelere tahsis edilecektir " dedi.

 

- Altyapı çalışmaları

Köylerin Altyapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES) kapsamında, Bostankaya köyü içi yolları kilitli parke taşı ile döşenecek.

Ulaş Kaymakamı Yusuf Cankatar, Bostankaya köy içi yolların yapılması için ihalenin gerçekleştirildiğini ifade ederek, köyde 5 bin parke, bin 600 metrekare de bordür taşı döşeme çalışmalarının en kısa zamanda başlayacağını söyledi.

Cankatar, Bostankaya köyü kilit parke ve bordür taşı döşeme maliyetinin 109 bin lira olduğunu ve 2015 yılı içerisinde kilit parke taşı olmayan diğer köylerde de çalışmaların yapılacağını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Aile

  ,

  Konut

  ,

  Köy

  ,

  lira

  ,

  sosyal

  ,

  2015

  ,

  kaymakamlık