Ulaş'tan kısa kısa

Ulaş'tan kısa kısa
Ulaş'tan kısa kısa
SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş ilçesi Esentepe Mahallesi'nde bulunan Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu onarıma alındı.Okul Müdürü Ramazan Baker, AA muhabirine...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Ulaş ilçesi Esentepe Mahallesi'nde bulunan Vali Lütfi Tuncel Ortaokulu onarıma alındı.

Okul Müdürü Ramazan Baker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okulun büyük onarıma alındığını belirtti. 

Okulda elektrik, su,  güvenlik ve ses sistemi altyapısının ve okul çatısının yenileceğini, koridor ve tuvaletlerinin granit yapılacağını, boyanacağını aktaran Baker, onarım için yaklaşık 100 bin liranın harcanacağı kaydetti.

Baker, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin daha temiz, hijyenik ve güzel bir ortamda eğitim göreceklerini dile getirerek, okulun onarıma alınmasında emeği geçenlere teşekkür etti. 

- 24 Temmuz Basın Bayramı

Ulaş Kaymakamı Orhan Altun, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Altun, mesajında, basının uzağı yakın eden, görülmeyeni gösteren ve duyulmayanı duyuran bir konumda olduğunu belirtti.

Basının önemli bir görevi yerine getirdiğini vurgulayan Altun, güçlü, ilkeli ve tarafsız bir basının toplumların ilerlemesine ve gelişmesine önemli katkılar sağladığına inandığını aktardı.

Altun, şunları kaydetti:

"24 Temmuz 1908 tarihi basın ve toplum adına bir dönüm noktası olmuştur. Bu süreçte basınımız, çok hızlı bir ilerleme kaydederek Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin gelişmesinde çok önemli bir konumda yer almıştır. Bu vesileyle büyük bir özveriyle görevlerini yapan değerli basın mensuplarının ve ülkemizin tüm basın çalışanlarının Basın Bayramı'nı en içten duygularımla kutlarım."


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Okul

  ,

  toplum

  ,

  elektrik

  ,

  eğitim

  ,

  güvenlik

  ,

  2015