Ülkü Ocakları Suşehri Temsilciliği konferans düzenledi

Ülkü Ocakları Suşehri Temsilciliği konferans düzenledi
Ülkü Ocakları Suşehri Temsilciliği konferans düzenledi
SİVAS (AA) - Ülkü Ocakları Suşehri Temsilciliği, ülkücü kimliğinin anlatıldığı konferans düzenledi.İlçedeki bir sosyal tesiste Ülkü Ocakları Eğitim...

SİVAS (AA) - Ülkü Ocakları Suşehri Temsilciliği, ülkücü kimliğinin anlatıldığı konferans düzenledi.

İlçedeki bir sosyal tesiste Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Suşehri Temsilciliği tarafından düzenlenen "Kim Bu Ülkücüler" adlı konferans saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Açılış konuşması yapan Ülkü Ocakları Suşehri Temsilcisi Turan Arslan, son zamanlarda ülkücüler  üzerine oyunlar oynandığını ileri sürerek, "Ülkücü insan akıllı ve feraset sahibidir ve bu oyunlara gelmeyecektir. Bugün yaşananlar karşısında bizlerin şahsi bir beklentisi olmadığı gibi canımızı feda etmeye kadar ödenebilecek her ne bedel varsa onu ödemeye hazır olan yeminli erleriz" dedi.

Programa konuşmacı olarak katılan eğitimci-yazar Gazi Karabulut ise ülkücü teşkilatının kuruluş amacı hakkında bilgi vererek şunları kaydetti: 

"Ülkücülük, Türk milletini buhranlar anaforundan kurtarıp, milli ve manevi bütünlüğünü sağlamış, ezel ve ebed köprüsünü doğru kurmuş, kökü mazide olan bir harekettir. Yok edilmek istenen bir nesli, yeniden maneviyata dönüş hareketi ile dirilişini sağlama mücadelesidir. Ferdin kendisinden başlayarak dalga dalga ailesini, bölgesini ve milletini, Türk dünyasını, İslam alemini ve en nihayetinde bütün insanlığı ihtiva eden bir kurtuluş hareketinin adıdır."

Programa çok sayıda kişi katıldı.