Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
SİVAS (AA) - Türk Eğitim-Sen Sivas Şubesi Kadınlar Komisyonu Başkanı Serpil Dal, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın ölümünün Türkiye'yi yasa...

SİVAS (AA) - Türk Eğitim -Sen Sivas Şubesi Kadınlar Komisyonu Başkanı Serpil Dal, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın ölümünün Türkiye 'yi yasa boğduğunu söyledi.

Dal, sendika binasında düzenlediği basın toplantısında, "Bu menfur olayı kınayacak kelimeleri bulabilmek, duygularımızı anlatabilmek mümkün değil" dedi.

Bu yaşananların "Toplumsal cinnet mi geçiriyoruz?" sorusunu akıllara getirdiğini ifade eden Dal, "Bu olayı kınamak hafif kalır, bu durum karşısında insanlığımızdan dahi utanmamız gerekir diye düşünüyorum. Aslında yaşanan bu vahşet ilk değildir. Kadına ve çocuklara yapılan vahşetin ve insanlık dışı tutumun çok iyi incelenmesi ve gerekli önlemlerin alınması gerekir. Bu ve benzeri insanlık dışı olaylara karışanlara elbette en ağır cezalar verilmelidir" diye konuştu.

Dal, "Kadına verilen değerin sadece sözlerle anlatılması yetmemektedir. Kadınlarımız ve çocuklarımız toplumun en savunmasız kesimini oluşturmaktadır. Kadına ve çocuğa karşı işlenen suçlarla ilgili cezalar bir kez daha gözden geçirilmeli, yeni düzenlemeler yapılmalıdır."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Sendika

  ,

  eğitim

  ,

  Karşı

  ,

  Aslan

  ,

  cinnet