Üzerine sıcak su dökülen kadın yandı

Üzerine sıcak su dökülen kadın yandı
Üzerine sıcak su dökülen kadın yandı
- Sivas'ta çay demlemek isterken semaverdeki sıcak suyun dökülmesi sonucu kolundan yaralanan kadın tedavi altına alındı

SİVAS (AA) - Sivas'ta koluna sıcak su dökülmesi sonucu yanan kadın tedavi altına alındı. 

Alınan bilgiye göre, Üçlerbey Mahallesi'ndeki ikametinde elektrikli semaverde çay demlemek isteyen Münife Hayta'nın (41) üzerine sıcak su döküldü. Kolu yanan ve olay günü hastaneye gitmeyerek evinde soğuk suyla kompres yapan Hayta, kolunun kızarması ve şişmesi üzerine 2 gün sonra Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yanık Tedavi Merkezine başvurdu. 

Sağ kolunda ikinci derece yanık olan 3  çocuk annesi Hayta, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çay demlemek istediği sırada elektrikli semaverdeki sıcak suyun koluna döküldüğünü söyledi. Hayta, 2 gün önce meydana gelen olayın ardından kolundaki yanık yarasının derinleşmesi ve acılarının artması üzerine dün hastaneye geldiğini ifade etti. 

Hastanenin Yanık Tedavi Merkezi sorumlusu Prof. Dr. Mustafa Turan ise kolunda ikinci derecede yanık bulunan Hayta'ya acil müdahale yaparak ilk olarak ağrılarını hafiflettiklerini belirtti. Hayta'nın tedavisinin 10 gün süreyle devam edeceğini aktaran Turan, "Bizim burada söyleyeceğimiz en önemli şey, sıcak su çok tehlikeli ve bazen silaha bile dönüşebiliyor. Bu konuda dikkatli olunması gerekir, kliniğimiz yanıklar nedeniyle dolmuş durumda" dedi. 

Hastanın geç de olsa bilinçli davranarak hastaneye başvurduğunu ifade eden Turan, "Bazı hastalarımız kendi tedavilerini kendisi yapmak istiyor. Bu nedenle ikinci derece olan yanıklar, üçüncü dereceye dönüyor. Kalıcı hasarlarda bırakabiliyor, hatta sonu ölüme giden vakalarla da karşılaşabiliyoruz" diye konuştu. 


  ETİKETLER:

  Çocuk

  ,

  Çay

  ,

  Kadın

  ,

  derece

  ,

  müdahale

  ,

  sıcak