VakıfBank ile Sivas TSO arasında protokol imzalandı

VakıfBank ile Sivas TSO arasında protokol imzalandı
VakıfBank ile Sivas TSO arasında protokol imzalandı
- VakıfBank Genel Müdürü Aydoğan: "Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ile gerçekleştirdiğimiz yeni iş birliği sayesinde, üyeler için önemli bir finansman kaynağını sağlayacak olmaktan dolayı son derece mutluluk duyuyoruz"

SİVAS (AA) - VakıfBank ile Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) arasında oda üyelerine yönelik kredi protokolü imzalandı.

VakıfBank Genel Müdürü Halil Aydoğan, Sivas TSO'da düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, tarımın yanı sıra sanayileşme ve ticarette önemli gelişmeler gösteren Sivas'ta, istihdamın giderek arttığını ifade ederek, "Dolayısıyla Sivas'ta bulunan ekosistem, sadece kendi sınırları içinde kalmayıp, Türkiye ekonomisine de ciddi katkılar sağlıyor" dedi.

Türkiye'nin her köşesindeki odalarla birliği içerisinde çalıştıklarını, uygun vade ve faiz oranlarıyla kredi seçenekleri sunduklarını belirten Aydoğan, "Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ile gerçekleştirdiğimiz yeni iş birliği sayesinde, üyeler için önemli bir finansman kaynağını sağlayacak olmaktan dolayı son derece mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

Sivas TSO Başkanı Osman Yıldırım ise bu protokolün, yönetime geldikleri günden bu yana VakıfBank ile imzaladıkları dördüncü protokol olduğunu belirterek, "Söz konusu protokollerle üyelerimize, hep daha iyi koşullarda kredi sağlama imkanını sunmaya çalışıyoruz. Reel sektör ve finans sektörünün birlikteliğinin önemine inanıyoruz. Reel sektör, önüne bakmayı ve geleceğini yeni yatırımlarla, yeni hamlelerle şekillendirmeyi arzu etmekte ve finansman teminindeki güvence öne çıkmaktadır" ifadesini kullandı.

Türkiye'nin kalkınmasının yolunun üretimden geçtiğine dikkati çeken Yıldırım, şunları söyledi:

"Bu yolda atılan her adım, Türkiye'yi hedeflerine daha sorunsuz ulaştıracaktır. Mutabakata varılan kredi protokolüyle VakıfBank, üyelerimize uygun maliyet ve vade seçenekleriyle kredi kullandıracaktır. Protokolde, Türk lirası nakit işletme kredisi, ihracatçıya destek kredisi, yatırım kredisi, çevre bankacılığı yatırım kredisi, KOSGEB destekli krediler gibi KOBİ'lerimiz açısından oldukça önem taşıyan kredi türlerine yer veriyoruz. Protokolün üyelerimiz adına hayırlı uğurlu olmasını diliyor ve değerli VakıfBank yetkililerine verdikleri destekten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum."

Protokol imza töreninde, VakıfBank Genel Müdür Yardımcıları Hasan Ecesoy ve Osman Demren Lütfü Çelebi, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Özcan ve Orta Anadolu Bölge Müdürü Mustafa Kaya da hazır bulundu. Oda üyeleri, protokolle, bankanın finansal kaynakları ve bankacılık ürünlerinden uygun faiz oranı ve vade seçenekleriyle faydalanabilecek.