Verilen hesaba 1 lira yatırdı, dolandırıcıyı yakalattı

Verilen hesaba 1 lira yatırdı, dolandırıcıyı yakalattı
Verilen hesaba 1 lira yatırdı, dolandırıcıyı yakalattı
SİVAS (AA) - Sivas'ta bir vatandaşın İstanbul'daki bir hesaba 1 lira yatırmasından şüphelenen güven timleri, dolandırıcılık olayını...

SİVAS (AA) - Sivas'ta bir vatandaşın  İstanbul 'daki bir hesaba 1 lira yatırmasından şüphelenen güven timleri, dolandırıcılık olayını engelledi.

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde U.K'yi arayan kişi veya kişiler, "Ben polisim, hesabınız terör örgününün eline geçti. Şu an evinize polisler gidiyor" dedi.

Bu kişiler, U.K'den hesabındaki 8 bin 700 lirayı İstanbul Beşiktaş PTT Merkez Şubesi'ndeki bir hesaba yatırmasını istedi. Durumdan şüphelenen U.K, verilen hesaba Sivas PTT Şubesi'nden 1 lira yatırdı.

Vatandaşın telaşlı durumundan şüphelenen Sivas Emniyet Müdürlüğü ekiplerine bağlı güven timleri, U.K. ile görüştü ve kendisinden para talep eden kişilerle tekrar irtibat kurmasını istedi.

U.K, parayı istenilen hesaba yatırdığını söyleyerek, bu kişileri Beşiktaş PTT Merkez Şubesi'ne yönlendirdi. İstanbul Emniyeti ile ortak yürütülen çalışma sonucunda bir kişi, para çekmek için geldiği PTT şubesinde yakalandı.

Öte yandan güven timleri,  bugün  aynı yolla dolandırılmaya çalışılan iki vatandaşın verilen hesaplara  45 bin lira para yatırmasını engelledi.