Yağlı boya resim kursuna kadın ilgisi

Yağlı boya resim kursuna kadın ilgisi
Yağlı boya resim kursuna kadın ilgisi
SİVAS (AA) - Sivas'ın Zara ilçesinde açılan yağlı boya resim kursu, kadınların ilgisini çekiyor.Zara Şehit Vahip Dinler Halk Eğitim Merkezi...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Zara ilçesinde açılan yağlı boya resim kursu, kadınların ilgisini çekiyor.

Zara Şehit Vahip Dinler Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan yağlı boya resim sergisinin kursiyerlerinin tamamı kadınlardan oluşuyor. Müdürlük bünyesinde açılan yağlı boya resim kursuna yaş ortalaması 50 olan ev hanımlarından oluşan 13 kursiyer katılıyor.

Yağlı boya resim kursuna devam eden 49 yaşındaki Emine Gürsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Beş aydır kurs alıyoruz ve gayet başarılı olduğumu gördüm. Kurstan sonra da evimde tuvalimle, paletimle resim yapmaya devam etmeyi düşünüyorum" dedi.

Çevreden olumsuz tepki aldıklarını da belirten Gürsoy, "Çevremizden sorduklarında resim kursu demiyorduk, örgü kursuna gittiğimizi söylüyorduk, halbuki resim kursuna geliyoruz. 'Bu yaşta ne resmi , anneanne, babaanne olacaksınız, örgü işlerini öğrenin' diyorlardı. Resimlerimizi gördükleri zaman , şimdi kendileri de resim kursuna katılmak istiyorlar" diye konuştu.

Yadigar Korkmaz da (50) "Resme yatkınlığım hep vardı, kara kalem çalışmaları yapardım. Severek ve isteyerek geldiğim için de yağlı bora resim çalışması yapmak zor gelmedi. Ailemin de olumlu desteklerini alıyorum. Kurstan sonra da evimde boş zamanlarımı resim yaparak değerlendireceğim" dedi.

Resim öğretmeni Aslıhan Ardahanlı kursiyerlerin beklentilerin üzerinde bir başarı gösterdiğini söyledi. 


  ETİKETLER:

  YAŞ

  ,

  şehit

  ,

  Resim

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  Resmi