Yaşlılar Haftası

Yaşlılar Haftası
Yaşlılar Haftası
SİVAS (AA) - Vali Alim Barut, yaşlıların geçmişin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültür ve değerlerin yarınlara taşımasını sağlayan toplumsal...

SİVAS (AA) - Vali Alim Barut, yaşlıların geçmişin tecrübelerini bugünlere aktaran, milli kültür ve değerlerin yarınlara taşımasını sağlayan toplumsal hayatın en kıymetli hazineleri olduğunu belirtti.

Barut, Yaşlılar Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, her insan için değişik ehemmiyet ve anlamlar ifade eden yaşlılığın aynı zamanda hayatın bilgelik çağı olduğunu vurguladı

Yaşlıların geniş ufukları, tecrübeyle kesinlik kazanmış bilgi ve birikimlerinden her zaman yararlanılması gerektiğini belirten Barut, şunları kaydetti: 

"Yılların vermiş olduğu fiziksel ve ruhsal yorgunluğun sükunetle telafi edildiği yaşlılık dönemi, saygı ve itibar görmenin arzu edildiği hassas bir dönemdir. Ömrünün büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçen yaşlılarımızın toplumla bütünleşmesini sağlamak, hayata küsmeden yaşama tutunmalarına katkıda bulunmak bizim en ulvi görevlerimiz arasında yer almaktadır. Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Bu nedenle hayırsever vatandaşlarımız ile ilgili sivil toplum kuruluşlarımızın her zaman desteğine ihtiyacımız vardır."


  ETİKETLER:

  toplum

  ,

  sivil toplum

  ,

  sivil

  ,

  zaman

  ,

  kültür