Yeni eğitim öğretim yılının başlaması

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması
Yeni eğitim öğretim yılının başlaması
- Şarkışla Kaymakamı Pektaş mesaj yayımladı

SİVAS (AA) - Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, yeni eğitim  öğretim yılının başlaması dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Pektaş, mesajında, ilçede eğitim ve öğretimdeki başarı çıtasını çok daha yükseklere taşımak kararlılığında olduklarını, bu uğurda okul yöneticileri, öğretmenler ve velilerle sürekli diyalog içinde olacaklarını ifade etti.

Uzun bir tatil döneminin ardından yeni eğitim öğretim yılının başlamasının mutluluğunun yaşandığını aktaran Pektaş, "Çocuklarımız ve gençlerimizin, ülkemizin yarınları ve geleceği olduğu gerçeğinden hareketle eğitim ve öğretim olgusu, büyük Atatürk 'ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çıkmamız gereken merdivenin en önemli basamağıdır" açıklamasında bulundu. 

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde, her geçen gün bir öncekinden daha fazla bilgi ve beceri gerektiren yaşam şartlarında, çocuklara nitelikli bir eğitim ve öğretim imkanı sunmak, onları geleceğe hazırlamak, bunu yaparken aynı zamanda ülkenin geleceğini de inşa etmenin hayati görevler arasında bulunduğunu belirten Pektaş, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Eğitim ve öğretim bireyin tüm yaşamı boyunca gereksinim duyduğu bilgi, beceri, tutum ve davranışların kazandırıldığı, zeka ve yeteneklerinin ortaya çıkarılarak geliştirildiği önemli bir süreçtir. Bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, mutlu ve başarılı bir nesil yetiştirmek, eğitim ve öğretime verilen önemle doğru orantılıdır. Çağdaş bir geleceğe açılan kapının yegane anahtarının eğitim ve öğretim olduğu gerçeğinden hareketle, tüm çaba ve gayretlerimiz bu yöndedir."


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Tatil

  ,

  Yaşam

  ,

  Okul

  ,

  eğitim