Yeşilay'dan "Bağımlılıklarla Mücadele" projelerine destek

Yeşilay'dan "Bağımlılıklarla Mücadele" projelerine destek
Yeşilay'dan "Bağımlılıklarla Mücadele" projelerine destek
SİVAS (AA) - Yeşilay Sivas Şube Başkanı Bülent Akın, Mali Destek Programları çerçevesinde "Bağımlılıklarla Mücadele" projelerine destek vereceklerini...

SİVAS (AA) - Yeşilay Sivas Şube Başkanı Bülent Akın, Mali Destek Programları çerçevesinde "Bağımlılıklarla Mücadele" projelerine destek vereceklerini bildirdi.

Akın, yaptığı yazılı açıklamada, bağımlılıklarla mücadeleyi, kendilerine en önemli görev addettiklerini belirtti.

Mali Destek Programları çerçevesinde "Bağımlılıklarla Mücadele" konulu projelere destek vereceklerini kaydeden Akın, şöyle devam etti:

"Gençler ve tanımlı hedef gruplar için bağımlılığa yönelik farkındalık düzeylerini artıracak hedef odaklı, tematik ve yenilikçi önleme faaliyetlerinin yapılması veya önleme araçlarının geliştirilmesi, bağımlılıklarla mücadelede sosyal destek unsurlarının geliştirilmesi, bağımlı veya bağımlılık riski altındaki gençlerin destek modelleriyle topluma katılımlarının sağlanması, bağımlılıkla mücadele ve bağımlılık yapıcı maddeler hakkında bilimsel temellere dayanan araştırmaların gerçekleştirilmesi ve yaygınlaştırılması projelerinin dikkate alınması hedeflenmiştir."

Akın, bağımlılıkla mücadelede rol almak isteyen kuruluşların projelerini desteklediklerini ve bundan sonra mali destek programlarına devam edeceklerini belirterek, "Proje başına en az 10 bin lira , en çok da 75 bin destek verilecek olup, sivil toplum kuruluşları ve diğer uygun başvuru sahipleri aracılığıyla bağımlılıklarla mücadele edecek proje fikirlerinin hayata geçirilmesi planlanmaktadır. 22 Mayıs son başvuru tarihidir. Detaylar ve başvuru koşulları için www.yesilay.org.tr adresinden gerekli bilgileri temin edilebilir" ifadelerini kullandı.


  ETİKETLER:

  Proje

  ,

  toplum

  ,

  lira

  ,

  sivil toplum

  ,

  sivil

  ,

  sosyal