"Yetenekler Kaybolmasın Projesi"

"Yetenekler Kaybolmasın Projesi"
"Yetenekler Kaybolmasın Projesi"
- Sivas'ta uygulanan proje kapsamında öğrencilere 11 branşta yetenek testi yapıldı

SİVAS (AA) - Sivas'ta, Sosyal Destekleme Projesi (SODES) kapsamında "Yetenekler Kaybolmasın Projesi" ile 4'üncü sınıf öğrencileri spora kazandırılacak.

 İl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce yürütülen proje kapsamında, Kılıçarslan İlkokulu 4'üncü sınıfta eğitim gören 70 öğrenci, antrenörler gözetiminde okul bahçesinde yetenek testinden geçti. Öğrenciler, 11  branştaki testleri geçmek için ter döktü. Kilo ve boy ölçülerinin de alındığı testlerde öğrencilerin eforları kayıt altına alındı.

Okul Müdürü Ahmet Arslanbüken, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okullarında yetenekli  öğrencileri tespit etmek amacıyla antrenörler tarafından öğrencilerin bazı testlere tabi tutulduğunu söyledi.

Mekik, koşu, durarak atlama, sağlık, topu taşıma gibi sportif testlere başarılı olan öğrencilerin değerlendirileceğini ve ihtiyaçlarının SODES çerçevesinde karşılanacağını belirten Arslanbüken, "İnşallah okulumuzdan ya da diğer okullardan ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil edecek sporcular yetişir" ifadelerini kullandı.

Aslanbüken, testlerde başarılı olan öğrencilerin ocak ayında antrenmanlara başlayacağını sözlerine ekledi.