"Yiğidolar" topbaşı yaptı

"Yiğidolar" topbaşı yaptı
"Yiğidolar" topbaşı yaptı
- Teknik direktör Yalçın: "Yeni sezonda takım içinde yüzde 50 bir değişim olacak, takımı gençleştirmeyi düşünüyoruz. Çünkü aldığımız oyuncular genç oyuncular, alacağımız yabancı oyuncularda genç. Takımı gençleştirmeye çalışıyoruz ama iyi oyuncularla gençleştirmeye çalışıyoruz inşallah da başarılı oluruz"

SİVAS (AA) - Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Medicana Sivasspor yeni sezon hazırlıklarına başladı. 

Teknik direktör Sergen Yalçın yönetiminde kulüp tesislerinde bir araya gelen futbolcular, antrenmana koşuyla başladı. İdman, açma ve germe hareketleriyle devam etti. 

Antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan Sergen Yalçın,  kırmızı -beyazlı ekibin yeni sezon hazırlıklarını 2 hafta kulüp tesislerinde sürdüreceğini söyledi. 

Daha sonra Hollanda kampının başlayacağını ifade eden Yalçın, yeni sezon hazırlıkları için sürenin uygun olduğunu belirtti. 

Medicana Sivasspor'un giden ve takıma yeni katılan futbolcularla bir değişim yaşadığını anlatan Yalçın, genç oyunculara ağırlık vermeye başladıklarını dile getirdi. Transfer çalışmalarının devam ettiğine dikkati çeken Yalçın, "Görüştüğümüz yabancı oyuncular var, anlaşmaya vardığımız oyuncular var. Bu hafta ve önümüzdeki hafta yabancı oyuncularımız da takıma katılacak. Hollanda kampında 3 oyuncumuz daha bizlere katılacak" dedi. 

- "Hata yapmak istemiyoruz"

Yeni sezonda Sivasspor'a yakışır, ligde iyi mücadele edecek faydalı olacak, ligi iyi yerde bitirecek oyuncular almayı planladıklarını vurgulayan Yalçın, şunları kaydetti:

"Bu sene özellikle yabancı transferi konusunda hata yapmak istemiyoruz. Yeni sezonda takım içinde yüzde 50 bir değişim olacak, takımı gençleştirmeyi düşünüyoruz. Çünkü aldığımız oyuncular genç oyuncular, alacağımız yabancı oyuncularda genç. Takımı gençleştirmeye çalışıyoruz ama iyi oyuncularla gençleştirmeye çalışıyoruz inşallah da başarılı oluruz."

Kırmızı-beyazlı ekibin  Litvanyalı kaleci Ernestas Setkus ile de sözleşme imzaladığını anımsatan Yalçın, kalede iyi bir rekabet ortamı oluşacağını sözlerine ekledi.  

Bu arada Medicana Sivasspor'un yeni transferleri Orhan Gülle, Erkan Kaş, Beykan Şimşek ve Hakan Özmert de antrenmanda yer aldı. 

İzinli futbolcular Cicinho, Aatif Chahechouhe ve Manuel Da Costa idmana katılmadı.