Yıldırım'dan doğalgaz cihazları için bakım uyarısı

Yıldırım'dan doğalgaz cihazları için bakım uyarısı
Yıldırım'dan doğalgaz cihazları için bakım uyarısı
SİVAS (AA) - Sivas Doğalgaz Dağıtım AŞ (SİDAŞ) Bölge Müdürü İnan Yıldırım, doğalgazla çalışan cihazların bakımıyla ilgili uyarıda bulundu.Yıldırım,...

SİVAS (AA) - Sivas Doğalgaz Dağıtım AŞ (SİDAŞ) Bölge Müdürü İnan Yıldırım, doğalgazla çalışan cihazların bakımıyla ilgili uyarıda bulundu.

Yıldırım, yaptığı yazılı açıklamada, kombilerin ve merkezi sistem kazan brülörlerinin periyodik bakımlarının yaptırılması ve kazanların bağlı olduğu bacaların kontrol ettirilmesi gerektiğini belirterek, cihazların emniyetli ve verimli çalışması bakımından bu konunun önem taşıdığını vurguladı.

Yıldırım, şunları kaydetti:

"Ortamda herhangi bir gaz kaçağı hissedildiğinde paniğe kapılmadan ortam dışına çıkılarak 24 saat hizmet veren 'Alo 187' doğalgaz acil servisimiz aranmalıdır. Ekipler gelene kadar doğalgaz vanaları kapatılarak pencereler açılmalı ve havalandırma yapılmalıdır. Herhangi bir kıvılcıma yol açmamak için elektrikli bir butona dokunulmamalı, ortamda cep telefonu kullanılmamalı, sigara içilmemeli, asansör çalıştırmamalıdır."


  ETİKETLER:

  Asansör

  ,

  Sigara

  ,

  hizmet