Yıldız Dağı için "Danışmanlık ve Hizmet Alımı Protokolü" imzalandı

Yıldız Dağı için "Danışmanlık ve Hizmet Alımı Protokolü" imzalandı
Yıldız Dağı için "Danışmanlık ve Hizmet Alımı Protokolü" imzalandı
SİVAS (AA) - Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nin "Danışmanlık ve Hizmet Alımı Protokolü" imzalandı.İl Özel İdaresinden yapılan yazılı...

SİVAS (AA) - Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nin "Danışmanlık ve Hizmet Alımı Protokolü" imzalandı.

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamaya göre, imza töreninde konuşan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Yıldız Dağı pistlerinin, liftlerinin ve günübirlik tesisinin ihtiyacı giderecek hale getirildiğini bildirdi.

İşletme sistemi konusunda deneyim sahibi Erciyes AŞ. ile bilgi ve tecrübe paylaşımı noktasına geldiklerini aktaran Ayhan, "Bu sözleşme hem Erciyes AŞ hem de Buruciye AŞ için çok önemlidir. Erciyes bu konularda artık kendini aşmış, Yıldız da ise hizmetlerin başladığının en somut göstergesi bu imzalardır" ifadesini kullandı.

Ayhan, yapılan sözleşme hakkında da bilgi vererek, "Sözleşme gereği 9 kişilik bir ekip bir sezon boyunca Yıldız Dağı'nda bizim ekibimize hem eğitim  hem de işletme noktasında yardımcı olacak. Yaptığımız araştırmalarda uluslararası firmaların yapacağı işi, fedakarlık gösteren ve bizlere her platformda destek veren Erciyes AŞ ile yürütmek istedik. Kayseri-Sivas birlikteliği inşallah bu bölgede güzel bir turizm ağı oluşturacaktır. Sivas yaz turizminde olduğu gibi kış turizminde de kendini ispat edecektir" açıklamasında bulundu.

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı ise Türkiye 'de bir ilk gerçekleştiğini aktararak, şunları kaydetti:

"Danışmanlık hizmetlerini istişare ettiğimizde alın teriyle kazandığımız, büyük emekler harcadığımız paralarımızın yabancılara gitmesine gerek kalmadığını söyledik. Yabancı firmalardan daha iyi rantabl şekilde Yıldız Dağı'na danışmanlık hizmeti verebileceğimizi söyledik. Yabancı firmaların danışmanlık ücreti olarak istediği çok yüksek ücretlerin hem ülkemizde kalmasına vesile olduk hem de iki kardeş şehir olarak protokol yapmaya karar verdik. Erciyes olarak da biz Yıldız Dağı'nı işletme, işletirken de oradaki personelimize bu eğitimi vermeye talip olduk. Aralık ayı itibariyle Yıldız Dağı işletilmeye başlanacak."

Türkiye'de pek çok kayak merkezi ve kış spor alanları olduğunu ancak yönetim anlamında kargaşa yaşandığını vurgulayan Cıngı, "İnşallah, Avusturya Alplerinde bir yabancı turist hangi hizmetlerle karşılaşıyorsa Sivas Yıldız Dağı'nda da aynı hizmetlerle karşılaşacak" ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Ayhan ile Cıngı protokol anlaşmasını imzaladı.