Yıldız Dağı sezon açılışına hazırlanıyor

Yıldız Dağı sezon açılışına hazırlanıyor
Yıldız Dağı sezon açılışına hazırlanıyor
SİVAS (AA) - Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nin sezon açılışının Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın katılımıyla yapılacağı...

SİVAS (AA) - Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nin sezon açılışının Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın katılımıyla yapılacağı bildirildi. 

Sivas İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, şehrin önemli yatırımları arasında yer alan ve istihdama önemli katkı yapan Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nin, binlerce kişiyi ağırladığı belirtildi. 

Merkezin sezon açılışının 24 Ocak Cumartesi günü Bakan Yılmaz'ın katılımıyla yapılacağının belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yıllar sonra kayak severlerin kış turizm merkezine kavuşması ilimizde kayak sporunun yaygınlaşarak, gelişmesini sağlayacak. Merkezde mekanik tesislerin tamamlanması, pistlerin kayak yapılabilecek hale getirilmesi ve bir adet günübirlik tesisin hizmet vermesi vatandaşların ilgisiyle karşılanırken, gelecek yıl ise tüm donatıların tamamlanması ile Sivas, önemli bir turizm merkezine sahip olacak." 

Açıklamada, Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde günübirlik tesisler, konaklama, park, spor ve ticaret alanları, sağlık tesisi, yönetim merkezi, karakol ile helikopter iniş alanının gelecek yıl hizmet vermeye başlayacağı kaydedildi. 

Vatandaşların cumartesi günü yapılacak açılışa davet edildiği açıklamada,  Hükümet Meydanı'ndan Yıldız Dağı'na ücretsiz servisler düzenleneceği belirtildi.