Yıldız Dağı yoluna korkuluk önlemi

Yıldız Dağı yoluna korkuluk önlemi
Yıldız Dağı yoluna korkuluk önlemi
SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresi, Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi yolundaki tehlikeli bölgelere korkuluk sistemi kurdu.İl Özel...

SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresi, Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi yolundaki tehlikeli bölgelere korkuluk sistemi kurdu.

İl Özel İdaresi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, köy yollarında ilk defa uygulanmaya başlanan oto korkuluk sistemi, Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi yolunda da yapılarak tehlikenin önüne geçilmiş oldu.

Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü ekiplerince, Yıldız Dağı grup yolunda onarım ve asfaltlama çalışmalarının ardından trafik levhaları yerleştirilerek yol daha güvenli hale getirdi.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, geçen yıl yaşanan ulaşım sıkıntısı konusunda lokal çözümler üretildiğini belirterek, kazaların önüne geçmek ve yolda görülen olumsuzlukları sonlandırmak amacıyla bir takım çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Yıldız Dağı yolunun artık çok daha güvenli hale geldiğini vurgulayan Ayhan, "İlk olarak Hafik-Tozanlı grup yolunda oto korkuluklar yapmaya başladık. Bu çalışma vatandaşlarımızın rahat, güvenli ve konforlu seyahat etmesini sağladı. Yıldız beldesi-Yakupoğlan köyü yolundaki gölet sahasına ikincisini yaptığımız oto korkuluk sistemi hayata geçti. Riskli ve tehlikeli noktaları daha güvenli hale getirmeye, bu yolun standardını bütçemiz doğrultusunda her yıl yükseltmeye çalışacağız. Yıldız Dağı'nda kayak yapmak isteyenler gönül rahatlığıyla bu bölgeye ulaşabilecekler" ifadelerini kullandı.