Yıldız Dağı'nın bağlantı yolları yatırım programına alındı

Yıldız Dağı'nın bağlantı yolları yatırım programına alındı
Yıldız Dağı'nın bağlantı yolları yatırım programına alındı
SİVAS (AA) - Yıldız Dağı'nı, Sıcak Çermik ve Nuri Demirağ Havalimanı'na bağlayan yol ağının yatırım programına alındığı bildirildi.Sivas...

SİVAS (AA) - Yıldız Dağı'nı, Sıcak Çermik ve Nuri Demirağ Havalimanı'na bağlayan yol ağının yatırım programına alındığı bildirildi.

Sivas Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kısa süre önce hizmete giren Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ulaşım sorununu çözecek proje, yatırım programına alındı.

Belediye Başkanı Sami Aydın, "Milli Savunma Bakanımız İsmet Yılmaz, Yıldız Dağı, Sıcak Çermik ve Nuri Demirağ Havalimanı bağlantı yollarının yatırım programına alındığını ifade ettiler. Bu, Sivas için son derece önemli bir proje. Sıcak Çermik ve Yıldız Dağı'nın entegre olması ve hava limanı bağlantısının yapılması ilimizin gelişimine büyük katkı sağlayacaktır" açıklamasında bulundu

 

- Yıldız Dağı'ndaki güvenlik ekibi göreve başladı

Öte yandan İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nin güvenliği için oluşturulan ekibin görevine başladığı aktarıldı.

Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından iş ve işlemleri yürütülerek hazır hale getirilen güvenlik ekibinin, tesislere ve merkeze gelen ziyaretçilerin güvenlik ihtiyaçlarına cevap vereceği kaydedildi.

Merkezde görev yapacak özel güvenlik personelinin 8 kişilik ekiple bir yıl süreli hizmet vereceği belirtildi.

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'ne ücretsiz günübirlik seferlerin düzenlenmeye başlandığı aktarılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Hafta sonu 08.30, 09.30, 10.30 saatlerinde Hükümet Meydanı önünden kalkan otobüsler, 13.00, 14.00, 15.00 saatlerinde dönüş yapacak. Hafta içi de her gün saat 09.00'da yine Hükümet Meydanı önünden hareket eden araçlar saat 14.00'de şehir merkezine dönecek. İdaremiz, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde kayakseverlere ve vatandaşlara bölgenin tanıtılması için desteğini devam ettirerek, tesisin turizm potansiyelinin artmasına katkı verecektir. İlerleyen dönemlerde ise kayak merkezinin tamamlanmasının ardından özel sektörün müdahil olması ve yatırımlarıyla vatandaşlara hizmet sunması amaçlanmaktadır."