Yıldızeli ilçesinde yol çalışmaları sürüyor

Yıldızeli ilçesinde yol çalışmaları sürüyor
Yıldızeli ilçesinde yol çalışmaları sürüyor
SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresi, Yıldızeli ilçesine bağlı köylerde asfalt çalışmalarına devam ediyor. İl Özel İdaresinden yapılan yazlı açıklamaya...

SİVAS (AA) - Sivas İl Özel İdaresi, Yıldızeli ilçesine bağlı köylerde asfalt çalışmalarına devam ediyor. 

İl Özel İdaresinden yapılan yazlı açıklamaya göre, ilçeye bağlı, Çöte, Şeyh Halil, Akkoca grup yolunda 16 kilometrelik yolda ikinci kat iyileştirme, Delikkaya, Tayalan, Yeşilalan köylerinin 14,5 kilometrelik grup yolunda sıkıştırma ve 8 kilometrelik Kümbet, Çağlayan yolunda ise asfalt kaplama çalışmaları sürüyor.

Yıldızeli Kaymakamı Ahmet Can Pınar, Çöte, Akkoca, Şeyh Halil grup yolunda devam eden çalışmaları yerinde incelediklerini belirterek, "Grup yolu yaklaşık 20 kilometre. Ülkemizde gelişen standartlar, vatandaşların beklentileri ve devlet büyüklerimizin talimatı ile de yolun kalitesini daha da iyileştirmek için Sivas İl Özel İdaremiz ve kaymakamlığımız üzerine düşeni yapmaya devam ediyor" ifadesini kullandı.

Pınar, Kümbet, Çağlayan grup yolundaki çalışmalara değinen Pınar, "Burada da asfalt kaplama işimiz var. Yolda alt malzeme seriliyor. Kışın özellikle karla mücadelede ciddi sıkıntılar yaşamaktaydık. Yaşanan sıkıntı ve aciliyet nedeniyle devlet büyüklerimizin destekleri ile kaymakamlığımız tarafından yol ihale edildi. Orada da çalışmalarımız devam ediyor" açıklamasında bulundu.


    ETİKETLER:

    Çağlayan

    ,

    ihale