Zara İmam Hatip Lisesi mezunları bir araya geldi

Zara İmam Hatip Lisesi mezunları bir araya geldi
Zara İmam Hatip Lisesi mezunları bir araya geldi
SİVAS (AA) - Zara İmam Hatip Lisesi mezunları pilav gününde bir araya geldi.Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Prof. Dr. Halis...

SİVAS (AA) - Zara İmam Hatip Lisesi mezunları pilav gününde bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Prof. Dr. Halis Aksoy Erkek Öğrenci Pansiyonu bahçesinde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, geçmişte eğitim kurumları arasında ayrımcılık olduğunu savundu.

Bugün bu farklılıkların tamamının kaldırıldığını belirten Büyük, "İmam hatip liselerimizde okuyan birçok vatandaşımız haksızlıklara maruz kaldı. Bugün burada gerçekleştirilen programda geçmişte mezun olan öğrencilerin bir araya geldiğini görüyorum. Geçmişin izlerini silmeyi başardıklarını görüyorum" dedi.

Belediye Başkanı Sayıt Ahmet Pala ise imam hatip liselerinin bir dönemin mağdur okulları olduklarını ifade ederek, "Öyle zamanlar yaşandı ki öğrenci bulmakta zorluklar yaşandı. Bu okullarımız halkımızın emekleriyle kurulmuş resmi kurumlar olmasına rağmen bir çok engellere maruz kaldı. Çok şükür bugün büyük rağbet görmekte" diye konuştu.

Programa, Danıştay Genel Sekreter Yardımcısı Fikret Erkan, Bağcılar Belediyesi Meclis Üyesi Süleyman Güneş, Zara Sanayici İşadamları Derneği Genel Sekreteri Mehmet Bağca ile çok sayıda mezun katıldı.