Zara'daki öğrencilere destek

Zara'daki öğrencilere destek
Zara'daki öğrencilere destek
SİVAS (AA) - Sivas'ın Zara ilçesinde, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere sivil toplum kuruluşlarınca yardımda bulunuldu. Faaliyetlerini İstanbul'da...

SİVAS (AA) - Sivas'ın Zara ilçesinde, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere sivil toplum kuruluşlarınca yardımda bulunuldu. 

Faaliyetlerini İstanbul 'da sürdüren Zara Vakfı ve Yapak Köyü Vakfı tarafından yaklaşık bir yıl önce başlatılan kampanya sonucu hazırlanan mont, bot, atkı, bere, pantolon ve kırtasiye malzemelerinden oluşan bin koli Zara ilçesine ulaştırıldı.

Yardım kolileri, Hacı Bayram Elmas Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Konferans Salonunda düzenlenen programla öğrencilere teslim edildi.

Programda konuşan Belediye Başkanı Sayıt Ahmet Pala, Zara Vakfı ve Yapak Köyü Vakfı tarafından düzenlenen kampanya ile Zara ilçesi ve köylerinde okuyan öğrencilerin sevindirildiğini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Halil Kurt ise Zara ilçesi ile ilgili iki vakıf kuruluşunun bir araya gelerek böyle bir çalışma yapmasından memnun olduğunu belirterek, "Bir yıl süre ile adamlarımızın, hayırseverlerimizin katkıları ile toplanan koliler ilçemize ulaştı. Gerçekleştirilen kampanyadan ötürü Zara Vakfı'na ve Yapak Köyü Vakfı'na teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.