Ziraat Odası Başkanı Çetindağ'dan, Ayhan'a ziyaret

Ziraat Odası Başkanı Çetindağ'dan, Ayhan'a ziyaret
Ziraat Odası Başkanı Çetindağ'dan, Ayhan'a ziyaret
SİVAS (AA) - Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan'ı ziyaret etti.İl Özel...

SİVAS (AA) - Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan'ı ziyaret etti.

İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, ziyarette, Sivas'ın tarım ve hayvancılık konuları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. 

Ayhan, Sivas Ziraat Odası'nın İl Özel İdarenin önemli çalışma paydaşlarından biri olduğunu belirterek, "Ziraat Odamız, çiftçilerimizin sorunlarını, sıkıntılarını çözmek için bizlerle sürekli diyalog halinde olan ve proje sunan ilimizin önemli sivil toplum kuruluşlarından biridir" ifadesini kullandı. 

Hasat mevsimi başlamadan önce arazi yollarının açılması için ortak çalışma yapılacağını aktaran Ayhan, Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliğinin 2 ay boyunca Sivas merkeze bağlı arazi yollarının düzenlemesi için çalışma yapmayı planladığını bildirdi.

Ayhan, İl Özel İdaresinin temel amacının kırsalda yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini artırmak, çiftçilerin daha sağlıklı ortamlarda üretim yapmalarını sağlamak ve göçü önlemek olduğunu kaydetti.

Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ da kırsalda yaşayan çiftçilere yapılacak hizmetlerden dolayı mutlu olduklarını belirterek, "Muhtarlarımıza ve çiftçilerimize bir sözümüz vardı. Ziraat Odamız arazi yollarını ıslah etmek istiyordu. Sivas İl Özel İdaresi bu konuda bizlere destek oldu. Genel Sekreter Salih Ayhan'ın bizleri kabul etmesinden ve personelinin çalışmalarından dolayı kendilerine yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu.