100 milyon Euro tartışması

100 milyon Euro tartışması
100 milyon Euro tartışması
Real Madrid Başkanı Florentino Perez, Barcelonalı futbolcu Pique'nin, Bale transferi ile ilgili iddiasına yanıt verdi.

Gelecek Pazar günü yapılacak genel kurul öncesinde bazı kulüp üyeleriyle toplantıda bir araya gelen Florentino Perez, Tottenham'dan rekor bedelle (basına göre 100 milyon euro ) transfer edilen Gareth Bale için banka kredisi alınmadan ödeme yapıldığını ifade etti.

Barcelonalı futbolcu Gerard Pique'nin, "Real Madrid, banka kredisi alarak Bale'i transfer etti" açıklamasını yalanlayan Perez, "Pique, iyi bir çocuk , kayda alınması gerekmez ama söyledikleri doğru değil. Hiçbir bankadan Bale'in transferi için kredi alınmadı" dedi.

Perez, tartışmalı bir şekilde transferin son gününde Arsenal'e giden Mesut Özil için ise "Futbolcu ve etrafındakiler kulüpten ayrılmak istedi ve bu konuda kimse hoşnutsuzluk duymamalı" değerlendirmesinde bulundu.

Real Madrid Başkanı, kalede Iker Casillas ve Diego Lopez arasında yaşanan rekabeti değerlendirerek, "İki büyük kaleciye sahibiz ve ikisi de yetenekli. Bu, bizim için bir ayrıcalık" ifadelerini kullandı.

Chelsea'ye giden teknik direktör Jose Mourinho hakkında ise Perez, "Barça ile sportif anlamdaki konuyu çözmek için masaya güçlü bir şekilde vurmak gerekiyordu ve bunu Mourinho başardı. Bize çok yardımcı olan bir teknik direktör. Onun sayesinde başta Avrupa 'da olmak üzere bir basamak atladık. Benim hoşuma giden biri ve kulüp için çok iyi şeyler yaptı" diye konuştu.

Perez ayrıca, geçen yıl açıklanan, Real Madrid'in, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Ras Al Khaimah bölgesinde, 760 milyon euroluk yatırımla bir temalı park yapma projesinin iptal edildiğini, bu proje için başka bir yer aradıklarını duyurdu. (AA)