100. yıl ateşini salonda yaktılar

Fenerbahçe Ülkerli taraftarlar son bir haftadır Abdi İpekçi'de adeta 'ölüp ölüp diriliyor' ve bu durum bir süre daha devam edecek gibi. Beko Basketbol Ligi'de pazar günü Türk Telekom'a...

İSTANBUL - Fenerbahçe Ülkerli taraftarlar son bir haftadır Abdi İpekçi'de adeta 'ölüp ölüp diriliyor' ve bu durum bir süre daha devam edecek gibi. Beko Basketbol Ligi'de pazar günü Türk Telekom'a, son ana kadar büyük çekişmeye sahne olan maçta yenilen Sarı-Lacivertliler, önceki gün Eurolig C Grubu'nda Barcelona karşısında bu şanssızlıklarını kırarak, son periyottaki etkili oyunlarıyla salondan galip ayrıldılar. Bu, Aydın Örs'ün öğrencilerinin Avrupa arenasında aldıkları üst üste üçüncü galibiyetti. Üç hafta önce 'gruptan çıkma şansı mucizelere bağlı' denilen Fenerbahçe Ülker, şimdi Eldo Napoli ve CSKA'yı da devirerek bunu gerçekleştirme hesaplarında.
Gelecek haftaki rakip, Barcelona gibi üst tura çıkmayı garantilemiş, 'ununu eleyip, eleğini asmış' bir takım değil, Fenerbahçe gibi gruptan çıkma mücadelesi veren Eldo Basket olacak. İtalyan temsilcisi de son haftalarda bir çıkış içinde ve bunu İstanbul'daki maçta sürdürmek isteyecek. Fenerbahçe Ülker Basketbol Şube Direktörü Nedim Karakaş da bu noktanın altını çizerek, tehlikeli bir rakiple oynacaklarını ve Sarı-Lacivertli taraftarların desteğine her zamankinden daha fazla ihtiyaçları olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: "Eldo maçında taraftarlarımız tek sandalyeyi bile boş bırakmasınlar. Galibeyette taraftarların ne kadar itici bir güç olduğunu Barcelona maçında gördük."
Öte yandan Eurolig'de haftanın en değerli oyuncusu (MVP) unvanını, Climamio Bologna'nın Amerikalı pivotu James Thomas ve Maccabi Tel Aviv'den Nikola Vujciç paylaştı. Fenerbahçe Ülker'den Mirsad Türkcan savunma ribaundu, Efes Pilsenli Marcus Haislip blok, Andrew Nicholas da isabetli üç sayılık atış kategorilerinde lider durumda. Efes Pilsen de maç başına 11.75 ile an az top kaybeden takım unvanına sahip. (Spor Servisi)