'11 puan fark attık, ama...'

'11 puan fark attık, ama...'
'11 puan fark attık, ama...'
Nijerya Milli Takımı'nın 2014 Dünya Kupası'na katılmasına attığı gollere büyük katkı sağlayan Emenike, BBC'ye açıklamalarda bulundu.

Sercan SAPANATAN / İstanbul (DHA) - 2014 yılı hedeflerini anlatan Emmanuel Emenike, bu sene hem Milli Takım'dan hem de Fenerbahçe 'den başarılı bir sene beklediğini söyledi.

Röportajına Nijerya Milli Takımı ve 2014 Dünya Kupası ile ilgili düşünceleri ile başlayan yıldız futbolcu, "2014 yılı Nijerya milli takımı için büyük bir yıl olacak. Çünkü Dünya Kupası futbol için en büyük organizasyon. Ben ve takım arkadaşlarım ülkemiz için herşeyi yapacağız .Herkes emin olsun Brezilya'da güçlü bir Nijerya bulacak" ifadelerini kullandı.

"FENERBAHÇE KESİNLİKLE RAHATLAMAMALI"

Söyleyişi sırasında Fenerbahçe'ye de değinen Emenike, "Şu an ligin zirvesindeyiz. En yakın rakibimize 11 puan fark atmış durumdayız, ama daha Aralık ayındayız . Ligin bitmesine çok var ve rahat olmamamız gerekiyor" dedi.

Emenike Dünya Kupasındaki gruplarını da değerlendirdiği röportajında "Her futbolcu için Dünya Kupası önemlidir. Bence bu gruptan çıkma şansımız yüksek. Biz Afrika'da yenilmeden Dünya Kupas'ına katıldık. Bu bizim için çok iyi bir motivasyon olacak. Ülke halkım rahat olsun biz Brezilya'da başarılı olacağız. Basamakları adım adım çıkacağız" şeklinde konuştu.