12 Dev Adam 2. turda Fransa'ya elendi

12 Dev Adam 2. turda Fransa'ya elendi
12 Dev Adam 2. turda Fransa'ya elendi
A Milli Basketbol Takımı, 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası 2. tur maçında Fransa ile karşılaştı. 12 Dev Adam maçı 76-53 kaybederek turnuvadan elendi.

A Milli Basketbol Takımı, 2015 Avrupa Basketbol Şampiyonası 2. tur maçında Fransa'ya 76-53 mağlup oldu ve turnuvadan elendi. Milli Takım rakibi karşısında sadece ilk çeyrekte varlık gösterebilirken özellikle 2. ve 3. çeyrekte oluşan puan farkı sonrasında 4. çeyrekte genç oyuncularımızla parkedeydik. Milli Takım'da çift haneli sayılara ulaşabilen tek isim 14 sayı ve 10 ribaunt ile Ersan olurken, Ali Muhammed 9 sayı 5 asistle oynadı.

Fransa'da ise 15 sayı ve 7 asistle oynayan Nando de Colo ve 12 sayı 9 ribauntla oynayan Joffrey Louvergne galibiyetin mimarı oldular. Turnuvada ilk 7'ye girerek Olimpiyat vizesi almayı hedefleyen A Milli Takım bu sonuçla hedefine ulaşamazken, Fransa yoluna devam etti ve Letonya ile karşılaşacak.   

Birinci periyot 18-17  Türkiye'nin üstünlüğü ile sona erdi. 12 Dev Adam bir ara farkı 5 sayıya kadar çıkardı. Ancak Fransa 10-0'lık seri yakalayarak ikinci periyotta üstünlüğü ele geçirdi ve ilk devreyi de 36 26 önde tamamladı.  İkinci yarıya Türkiye sayı atarak başladı ancak maçta Fransa farkı 22 sayıya kadar çıkardı.  3. periyot 59-40 maç sonu ise 76-53 Fransa'nın üstünlüğü ile tamamlandı. 

İLK 5'LER 

TÜRKİYE: Sinan, Cedi Osman, Ersan, Semih, Ali Muhammed
FRANSA: Batum, Parker, De Colo, Diaw, Gobert

 

MİLİLER GRUPTA TÜM MAÇLARINI KAZANAN EV SAHİBİ FRANSA İLE KARŞILAŞIYOR


A Grubu'ndaki tüm maçlarını kazanarak 2. tura namağlup olarak Fransa, kadrosunda bulunan NBA yıldızları, atletik oyunu ve ev sahibi ülkelerden biri olması sebebiyle turnuvanın en önemli favorilerinden biri olarak gösteriliyor.

A Milli Takım ise turnuvanın en sert grubu olan B Grubu'nu 4. sırada tamamlayarak 2. tura yükseldi. 12 Dev Adam gruptaki maçlarında İtalya, Almanya ve İzlanda'yı yenerken İspanya ve Sırbistan'a mağlup oldu.