12 Dev Adam artık 'firesiz'

İsveç'te 5-14 Eylül tarihleri arasında yapılacak Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda birinciliği hedefleyen 12 Dev Adam, artık tam kadro çalışmalara başladı.
Haber: İSMET BADEM / Arşivi

CHIESA - İsveç'te 5-14 Eylül tarihleri arasında yapılacak Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda birinciliği hedefleyen 12 Dev Adam, artık tam kadro çalışmalara başladı. Sakatlıkları süren Hüseyin Beşok ile Alper Yılmaz'ın takımla birlikte idmanlara çıkması teknik kadroyu sevindirirken, Ülkerspor'a transfer olan İbrahim Kutluay da kampa katıldı. Yunanistan'a eski kulübü Panathinaikos ile vedaya giden İbrahim, şahsi eşyalarını
İstanbul'a taşıyıp, İtalya'ya geldi. Arkadaşları tarafından büyük sevgi ile karşılanan milli basketbolcu ayağının tozu ile ter idmanı yaptı.
Milli Takım'ın artık bir mentörü var. İdmanların dışında otelin bahçesinde oyuncular ile yaptığı grup terapisi ve bire bir sohbetlerden oyuncuların çok faydalandığı kesin. Kampta Kerem ile Hidayet arasındaki bitmeyen maçlar da sürüyor. Yıllar önce Kerem Galatasaray'da, Hidayet Efes Pİlsen'de basketbola başladılar. İkilinin yolu Çavuşoğlu Koleji'nde kesişti. İlk tanıştıklarında idmanda yaptıkları bire bir maç o gün bugündür devam ediyor. Çavuşoğlu ile Dünya Şampiyonluğu, Dünya Karması, Yıldız, Genç, A Milli Takımlar ve Efes Pilsen... Sonra ayrılık, ardından yine aynı maraton... Kim daha çok yendi, bunu saklıyorlar.
Efes Pilsen'in tüm altyapılarında oynadıktan sonra 'en genç kaptan' unvanı ile tanışan Ömer Onan ile kulübü arasındaki ipler bu sezon az daha kopuyordu. Geçen sezon az oynadığı için mutlu olmayan Onan, takımdan ayrılmak istedi. Erman Kunter'in takımı Cholet dahil olmak üzere Avrupa'nın birçok takımından transfer teklifleri alan Ömer, sonunda menajer Engin Özerhun'un büyük gayretleri ile Efes'te kaldı. Ömer "Hayatımdaki en zor günleri yaşadım ama yuvamda kopmadığım için sevinçliyim. Şimdi daha daha çok çalışacağım" diyerek duygularını dile getirdi.
Okur geleceğe güvenle bakıyor
Hidayet ile birlikte NBA'de başarılı bir sezon geçiren Mehmet Okur ise gelecek günler için daha da umutlu. Geçen sezon kendisi için inişli çıkışlı geçtiğini belirten Okur, "Daha doğrusu giden coachumuz ile yıldızım bir türlü barışmadı. Oysa yeni coach Brown ile bir hafta özel idmanlar yaptım. Bana 'Çok şaşırdım. Seni hep takip ederdim. Beklediğimden daha iyi çıktın. Özellikle ayak hareketlerin çok çabuk. Yüzde 80 ilk beş oynayacaksın' dedi" ifadesini kullandı. Detroit'in çok soğuk olduğunu, karın 5 ay yerden kalkmadığını belirten Okur şöyle devam etti: "Basketbolun halkın en büyük eğlencesi haline gelmesi de bu yüzden. Çok seviliyorum. Tabii çok bayan hayranım da var. Basketbolumu beğendikleri kadar beni yakışıklı buluyorlar. Yaklaşmak isteyen çok oldu ama benim için önce basketbol gelir. Şimdi Türkiye'den yeni bir kız arkadaşım var. Gönül defterimde beyaz sayfa açtım."