12 Dev Adam başladığı gibi bitirdi

Türkiye için Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası hüsranla sona erdi. Önceki gün İtalya karşısında beyaz havluyu atan Ay-Yıldızlı ekip dün de Fransa karşısındaydı.

MADRİD - Türkiye için Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası hüsranla sona erdi. Önceki gün İtalya karşısında beyaz havluyu atan Ay-Yıldızlı ekip dün de Fransa karşısındaydı. Gruptan çıkmayı garantileyen rakibine ilk devre dışında kafa tutamayan 12 Dev Adam son periyotta dağılınca Litvanya, Almanya, Slovenya maçlarında olduğu gibi salondan farklı mağlubiyetle ayrıldı. Bu skorya Türkiye altı maçta sadece Çek Cumhuriyeti'ni yenebilmiş oldu.
Dünkü maçta Türkiye'de sadece Kaya Peker, çift haneli sayılara ulaşabildi. Maçın ilginç yanlarından biri de Türkiye'nin dün sadece yedi serbest atış kullanmasıydı. Milli Takım bu atışlarda yüzde 71'lik isabet yakalayarak turnuva boyunca yaşadığı sorundan bir maçlığına olsun kurtulmuş oldu. Devler, bu sabaha karşı İstanbul'a geldi. Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel ise aynı zamanda FIBA Avrupa Başkan Yardımcısı olmasından dolayı şampiyona sonuna dek Madrid'de kalacak.
Almanya bileti kaptı
Türkiye'nin bulunduğu grupta Litvanya, Slovenya ve Fransa'yla birlikte çeyrek final vizesi alan son takım Almanya oldu. Almanlar, İtalya'yı 67-58 mağlup etmeyi başardı. Turnuvada 26 sayı ortalama tutturan Dirk Nowitzki sadece 15 sayı atarken, Johannes Herber 10'u üçüncü çeyrekte olmak üzere 15 sayıyla Almanya'yı galibiyete taşıyan adam oldu. Almanya, çeyrek finalde bugün son Dünya Şampiyonu ev sahibi İspanya'yla karşılaşacak. Turnuvada bugün ayrıca Rusya ve Fransa yarı finalist olmaya çalışacak. (Spor Servisi)