12 Dev Adam bu kez eksiksiz

Geçen yıl Dünya Basketbol Şampiyonası'na katılan Milli Takım'da NBA patentli oyuncular Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun sakatlık ve yorgunluk gibi nedenlerle Ay-Yıldızlılardan aflarını istemeleri çok konuşulmuş ve tartışılmıştı.

İSTANBUL - Geçen yıl Dünya Basketbol Şampiyonası'na katılan Milli Takım'da NBA patentli oyuncular Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun sakatlık ve yorgunluk gibi nedenlerle Ay-Yıldızlılardan aflarını istemeleri çok konuşulmuş ve tartışılmıştı. Aynı Milli Takım dün, eylül ayında İspanya'da yapılacak olan Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın hazırlıklarına başladı. Üstelik bu kez NBA'de başarılı birer sezon geçiren Hidayet Türkoğlu ve Mehmet Okur da kadroda yer aldı.
'12 Dev Adam'ın antrenörü Bogdan Tanjeviç de bu durumdan son derece memnun. Tanjeviç, Hidayet ve Mehmet'in dönüşünün takımı etkileyeceğini belirterek, "Fizik olarak hiçbir problemleri yok. Onları görmekten mutluyum. İyi bir hazırlık dönemi geçirmelerini umuyorum. Onlarla beraber geçen seneden daha iyi bir takım olacağız. Tabii ki kamuoyunun takımdan beklentileri bize de yansıyor. O yüzden iyi çalışmalıyız. Özellikle sakatlık olmaması için iyi çalışacağız" diye konuştu.
Okur çok hırslı
NBA'de Utah Jazz ile Batı Konferansı finali gören, sezon ortasında da All-Star seçilen Mehmet Okur ise son derece hırslı olduğunu ve bir an önce Avrupa Şampiyonası'nın başlamasını istediğini söyledi. Tecrübeli oyuncu, "Şu anda yüzde 100'ümü verebilecek kapasitedeyim. Kendimi çok iyi hissediyorum" dedi. Milli Takım formasını uzun bir süre giyemediğini anlatan Okur, "İki seneye yakın bir ayrılık oldu. En son 2005'te Avrupa Şampiyonası'nda yer almıştım takımda. Geçen sene ise sakatlığım vardı. Şimdi her şey olumlu. İyi şekilde mücadele edip, Türkiye'ye en azından bir madalya ile dönmek istiyoruz" ifadelerini kullandı. İspanya'daki finallerin çok zorlu geçeceğine de değinen 'Memo', "Finallere kalan tüm takımlar güçlü.
Öte yandan A Milli Basketbol Takımı, yurtdışı hazırlık kampı için bu yıl da İtalya'nın Bormio kentini tercih etti. Yarın bu kente geçecek olan 12 Dev Adam, 4 Ağustos tarihine kadar çalışmalarını burada sürdürecek. (Spor Servisi, aa)