12 Dev Adam iyi yolda

İspanya'da eylül ayında düzenlenecek Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Avustralya milli takımıyla iki hazırlık maçı yapan A Milli Takımı, dünü dinlenerek geçirdi.

İSTANBUL - İspanya'da eylül ayında düzenlenecek Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Avustralya milli takımıyla iki hazırlık maçı yapan A Milli Takımı, dünü dinlenerek geçirdi. Milli Takım Antrenörü Bogdan Tanjevic, oyunculara bir günlük izin verirken, milliler şampiyona hazırlıklarını bugün Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapacakları iki antrenmanla sürdürecek.
Takım Kaptanı İbrahim Kutluay hatalarını her geçen gün düzelterek daha iyi duruma geleceklerini söyledi. İbrahim, Avustralya ile oynadıkları ikinci karşılaşmada az hata yaptıklarını ifade ederek, "Gerek hücumda, gerek savunmada olsun, biz daha iyi oynadık. Bu yönlerimizi iyi kullanarak kazandık. Avrupa Şampiyonası'na daha iyi gideceğimize inanıyorum" dedi.
Milli Takım Menajeri Harun Erdenay da "Form düzeyimiz her geçen gün daha iyiye gidiyor" dedi. Basketbol Federasyonu'nun internet sitesine konuşan Erdenay, "Avustralya ile karşılaştığımız ilk günde istediğimiz oyunu oynayamadık. Ancak ikinci gün takım olarak daha ciddi oynadık. Aramızda belli bir kalite farkı var. İkinci maçta iyi mücadele ederek bunu gösterdik" diye konuştu. Milliler, Avustralya'ya ilk maçta 101-93 yenilip, ikinci maçta 85-63 mağlup etmişti. (Spor Servisi)