12 Dev Adam kaldığı yerden

İsveç'te 5-14 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Avrupa Basketbol Şampiyonası hazırlıkları sürdüren Milli Takım, 12 günlük İtalya kampı sonrası, İstanbul'da toplandı.

İSTANBUL - İsveç'te 5-14 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Avrupa Basketbol Şampiyonası hazırlıkları sürdüren Milli Takım, 12 günlük İtalya kampı sonrası, İstanbul'da toplandı. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda, Aydın Örs yönetiminde antrenman yapan milliler, kondisyon, halter ve şut çalışması gerçekleştirdi. 12 Dev Adam, beş günlük bir kamp dönemi için bugün Almanya'nın Nürnberg kentine gidecek ve cumartesi günü Almanya Milli Takımı ile hazırlık maçı yapacak.
Millilerin grubundaki rakipleri de özel turnuvalarla hazırlıklarını sürdürüyor. Ukrayna, İsrail'de düzenlenen Nahariya Turnuvası'nın finalinde İsrail'e 70-61 yenildi. Ukrayna, turnuvadaki diğer maçlarda, Polonya'yı 65-57, İsrail (B) takımını da 93-86 yendi. Yunanistan'da yapılan Alexandria Eurobank Turnuvası'nda ise Türkiye'nin rakiplerinden Yunanistan, şampiyon oldu. Yunanistan, finalde Sırbistan-Karadağ'ı 81-61'lik skorla yendi. Öte yandan Belçika'nın Liege kentinde düzenlenen turnuvada, Türkiye'nin rakiplerinden Hırvatistan, turnuva şampiyonu Fransa'ya farklı bir skorla 93-63 yenilerek büyük bir şok yaşadı. Bu karşılaşmada Hırvat ekibinde Ziziç 19, eski Efes Pilsenli Damir Mulaömeroviç de 12 sayıyla oynarken, Efes Pilsen'e transfer olan Prkacin 5 sayıda kaldı. Fransa'da ise en skorer isim olarak 16 sayıyla Tarık Abdül-Wahad dikkati çekti. (Spor Servisi)