12 Dev Adam'ın yeni antrenörü belli oldu!

12 Dev Adam'ın yeni antrenörü belli oldu!
12 Dev Adam'ın yeni antrenörü belli oldu!
A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın başantrenörlüğü görevine Ergin Ataman getirildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel yaptığı açıklamada; "A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın başantrenörlüğü için, 2014 FIBA Dünya Kupası'ndan başlayarak, 2016 Yaz Olimpiyat Oyunları sonuna kadar üç yıllık süre ile Ergin Ataman'ı görevlendirdik. Avrupa 'nın en başarılı antrenörlerinden biri olan Ergin Ataman ile Türk Basketbolu için yeni ve başarılı bir dönemin başlayacağına inanıyorum." dedi.

Aysal'dan daha fazla çilek yok


Ergin Ataman da yeni görevi ile ilgili düşüncelerini şöyle ifade etti: "Türkiye Basketbol Federasyonu'nun A Milli Erkek Basketbol Takım başantrenörlüğü için teklifini onur duyarak kabul ettim. Bu konuda her zamanki gibi bana tam destek olan kulübüm Galatasaray 'a ve Başkanımız Ünal Aysal'a çok teşekkür ediyorum. Türk Basketbolu'nun başarısı için tüm gücümle çalışacağım. Hedefim; halkımızın tam desteği ile sahipleneceği, Ay Yıldızlı formayı giymekten ve başarı için savaşmaktan gurur duyacak A Milli Erkek Basketbol Takımımız ile , önümüzdeki üç yıl boyunca katılacağımız 2014 Dünya Kupası , 2015 Avrupa Şampiyonası ve 2016 Olimpiyat Oyunları'nı kazanmaktır."

A Milli Takım Baş antrenörü Ergin Ataman'ın yardımcı kadrosu önümüzdeki hafta içerisinde açıklanacak. (DHA)

AYNI SENARYO TEKRARLANIYOR MU?

Ergin Ataman'ın A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın başantrenörlüğü görevine getirilmesi Galatasaray taraftarlarının bir kısmının tepkisini çekti. Galatasaray teknik direktörlük görevini yürütürken TFF tarafından Milli takım Futbol Direktörlüğü teklifi alan Fatih Terim, bu teklifin ardından kulübüyle bazı sorunlar yaşamış ve bir süre sonra görevinden istifa etmişti. Şimdi Ergin Ataman'ın da hem Galatasaray'da hem Milli takımda iki görevi birden yürütecek olması, Galatasaray camiasında 'aynı senaryo tekrarlanıyor mu' sorusunu beraberinde getirdi.

Galatasaray 76 - 69 Bayern Münih