12 Dev Fransa maçıyla veda ediyor

İtalya yenilgisiyle Avrupa Şampiyonası'na havlu atan Türk Milli Takımı, turnuvadaki son maçını bugün Fransa ile oynayacak. Karşılaşma saat 20.00'de başlayacak ve NTV'den naklen yayımlanacak.

MADRİD - İtalya yenilgisiyle Avrupa Şampiyonası'na havlu atan Türk Milli Takımı, turnuvadaki son maçını bugün Fransa ile oynayacak. Karşılaşma saat 20.00'de başlayacak ve NTV'den naklen yayımlanacak. 12 Dev Adam'ın dört yenilgiyle son sırada yer aldığı F Grubu'nda Fransa'nın iki galibiyet ve iki mağlubiyeti var. Horozlar bu sonuçlarla çeyrek finale çıkmayı önceden garantilemiş durumda.
F Grubu'nda bugün iki maç daha var. 17.30'daki Almanya-İtalya maçını kazanan çeyrek finale yükselirken diğer ekip elenecek. 22.30'da başlayacak Litvanya-Slovenya mücadelesini kazanan grubu namağlup lider bitirecek.
E Grubu'nda ise dün oynanan maçlarda Rusya Hırvatistan'ı 83-70, Yunanistan ise Portekiz'i 85-67 mağlup etti.
'İstifa etmeyi düşünmüyorum'
Milli Takım antrenörü Bogdan Tanjeviç alınan sonuçların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu söyledi. "İyi sonucu elde etmek için gerekli tüm koşullara sahiptik" diyen Tanjeviç buna karşın gelen başarısızlığın sorumluluğunu üstlendiğini dile getirdi. Takımda kalıp kalmama konusuna da değinen Tanjeviç şöyle konuştu: "Eğer federasyon devam etmemi isterse devam ederim. Bırakmak kolaya kaçmak olur" ifadelerini kullandı.
Tanjeviç, "İstifa etmeyi düşündünüz mü?" sorusuna, "Hayır. Bunu bir kere yaptım" cevabını verdi. Sırp antrenör, "Sözleşmeniz ne zaman sona eriyor" sorusunu ise, "Federasyona sorun. Geldiğimde üç yıllık sözleşme imzaladım, daha sonra sözlü olarak 2010'a uzattık. Ama tam cevap veremem" diye cevaplandırdı. Oyuncular ile arasında polemik olduğu iddialarına da cevap veren Tanjeviç, "Sanmıyorum. Ben sorun görmüyorum. Sadece normal şeyler oldu" dedi. Tanjeviç takımda büyük bir revizyon yapmayı düşünmediğini sözlerine ekledi. (Spor Servisi)