'12 Dev' mesaide

İsveç'te 5-14 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek Milli Takım, şampiyonanın hazırlıklarını yaptığı tek idmanla sürdürdü.

İSTANBUL - İsveç'te 5-14 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek Milli Takım, şampiyonanın hazırlıklarını yaptığı tek idmanla sürdürdü. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda, başantrenör Aydın Örs ve yardımcıları Çetin Yılmaz ile Alaeddin Yakan yönetiminde çalışan milliler, taktik idmanın ardından halter çalışması gerçekleştir.
Millilerin antrenmanına izinli olan İbrahim katılmazken, kulübüyle transfer görüşmesi yapan Haluk idmana geç katıldı. Genel Menajeri Doğan Hakyemez, takımın ileri gitmesini istemeyen bazı kişilerin bulunduğunu ve göreve geldiklerinden beri sürekli eleştirildiklerini söyledi. Basketbolun devlet desteğiyle yol katedemeyeceğini savunan Hakyemez, "Bu nedenle sponsor desteğine ihtiyacımız var. Ancak federasyonun özerk olmaması nedeniyle bazı sıkıntılar yaşanıyor. Basketbol Federasyonu da özerk olacak ve bu sayede sıkıntıları aşmış olacağız. Milli Takımımız da şampiyonada büyük başarılara imza atacak" diye konuştu.
Öte yandan Basketbol Milli Takımı, kamp çalışmaları için bugün İtalya'ya gidecek ve çalışmalarını Chiesa kentinde sürdürecek. 3 Ağustos'ta Bormio'ya geçecek Milliler, burada 5 Ağustos'ta Litvanya, 6 Ağustos'ta
İsveç, 7 Ağustos'ta da İtalya ile hazırlık maçları yapacak. Ay-Yıldızlı ekip, 8 Ağustos'ta ise İstanbul'a dönecek. (Spor Servisi)