1461 Trabzonlu futbolcuların gözyaşları

1461 Trabzonlu futbolcuların gözyaşları
1461 Trabzonlu futbolcuların gözyaşları
Trabzonspor'un pilot takımı 1461 Trabzon'un teknik direktörü Kadir Özcan'ın vefat etmesinden sonra kulüpte yas devam ediyor.

TRABZON (AA) - Futbolcular, dün takımının antrenmanının ardından gittiği Söğütlü beldesindeki evinde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden 1461 Trabzon Teknik Direktörü Kadir Özcan'ın kulüp binasındaki odasında masasına karanfil bıraktı. Bu sırada bazı futbolcuların ağladığı gözlenirken, Özcan'ın Trabzonspor'un efsanevi kadrosunda görev yaparken giydiği forması da koltuğa konuldu.

Trabzon'u sarsan ölüm haberi


Takım kaptanı Barış Memiş, bu acının tarifinin olamayacağını ifade ederek, " Biz takım olarak kendimizi çok yalnız hissediyoruz. Onu kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Ailemizden birisi vefat etse bu kadar belki de üzülmezdik. Hakikaten babamızı kaybettik" dedi.

Özcan'ın kendilerini hep iyi yerde görmeyi istediğini ifade eden Memiş, "Ama o bizi güzel yerlerde çok başarılı görmek isterdi. O bizi bir yerlere kadar getirdi. Bize bir miras bıraktı. Hepimizi çok geliştirdi. Eminiz ki o bizimle olacak bundan sonra oynayacağmız tüm maçlarda. Kelimelerin bittiği yerde onu inşallah uyuduğu yerde rahat uyutacığız. Bize bıraktığı bu mirası elimizden geldiği kadar devam ettireceğiz. Başımız sağolsun" diye konuştu.

Fenerbahçe'den taziye mesajı


"ANTRENMANDA ÇOK NEŞELİYDİ"

Kadir Özcan'ın daha önce çalıştırdığı Kartalspor'dan sezon başında 1461 Trabzon'a transfer olan Oktay Demircan ise "Benim buraya gelmemde en büyük sebep Kadir hocaydı. Biz onu bir hoca olarak görmüyorduk. Kadir hoca bizim babamız, ağabeyimiz, her şeyimizdi. Sahaya çıktığımız zaman onun için elimizden gelen her şeyi yapıyorduk. iyi oynadığımız, kötü oynadığımız maçlar vardı ama onun hep mutlu olmasını istiyorduk. Bütün takım olarak onu baba olarak görüyorduk. Babamızı kaybettik, böyle bir acı olamaz, inanamıyoruz. Biz bu saatten sonra her şeyi onun için yapacağız. Başımız sağolsun" ifadelerini kullandı.

Oktay, dün Kadir Özcan'ın antrenmanda çok neşeli olduğunu da belirterek, "Antrenmanda çok neşeliydi, hiçbir şeyi yoktu. Trabzonspor'un A 2 takımı maçını izledik, neşeliydi. Sonra bizi Akçaabat'a bıraktı ve kendisi de eve çıktı. Yarım saat sonra kalp krizi geçirdiğini duyduk. Evine gittiğimizde vefat etmişti" diye konuştu.

Futbolcular daha sonra yardımcı antrenör Ayhan Alemdar yönetiminde antrenmana çıktı. Antrenman basına kapalı gerçekleştirildi.

YARIN DEFNEDİLECEK

Kadir Özcan için Trabzonspor ve 1461 Trabzon Kulüp yönetimlerinin birlikte anma programı konusunda plan yaptıkları öğrenildi. Özcan'ın yurt dışında okuyan oğlunun gelmesinin bekleneceği, bu nedenle cenaze töreninin yarın Akçaabat'ta yapılacağı belirtildi.

Futbol camiasını sarsan ölüm