19 Mayıs'ta gol çoktu ama ilgi yoktu

Haftanın açılış karşılaşmasına fazla ilgi yoktu. Sarı-Kırmızılı taraftarlar, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın 'Taraftarlar için kotayı kaldırdık' açıklamasını yapmasına karşın...

  • Haftanın açılış karşılaşmasına fazla ilgi yoktu. Sarı-Kırmızılı taraftarlar, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav'ın 'Taraftarlar için kotayı kaldırdık' açıklamasını yapmasına karşın, son haftalarda ligde aldığı başarısız sonuçların ardından şampiyonluk yolunda büyük yara alan takımlarına, bu önemli maçta beklediği desteği vermediler. Çok az sayıdaki Gençlerbirliği taraftarları da kale arkası tribünlerde takımlarını destekledi.
  • Galatasaray Teknik Direktörü Erik Gerets, Gençlerbirliği karşısında forvette Hakan Şükür'ü yedek bırakırken, gol yollarında Ümit Karan ve Necati Ateş ikilisine şans verdi ve bu kararının semeresini gördü. Bu ikili, takımın ilk yarıda gelen gollerine imza attı. Gençlerbirliği cephesinde ise teknik direktör Mesut Bakkal, kaleci Gökhan Tokgöz'ü uzun bir aradan sonra 18 kişilik kadroya dahil etti.
  • Ankaragücü-Gençlerbirliği ortak girişiminin ASKİ ile yaşadığı sorun nedeniyle stadın suları kesilince, ortak girişim önlem almak zorunda kaldı. Keçiören Belediyesi ile irtibata geçen ortak girişim yetkilileri, üç tankerle yaklaşık 60 ton suyun stada getirilmesini sağladı.
  • Mücadeleyi Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın, izlemedi. Konuk ekibin ikinci başkanı Adnan Polat, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav ile birlikte karşılaşmayı protokol tribününden izlerken, basın tribününde bir de Japon basın mensubu yer aldı.
    Bu arada karşılaşma öncesinde dün vefat eden Ankaragücü eski başkanlarından Vedit Arığ için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.