"2-0'dan 2-2'yi yakalamak önemli"

"2-0'dan 2-2'yi yakalamak önemli"
"2-0'dan 2-2'yi yakalamak önemli"
Gaziantepspor Teknik Direktörü Okan Buruk, 2-2 berabere kaldıkalrı Erciyesspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

GAZİANTEP - Okan Buruk, 2-2 biten Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor maçının ardından yaptığı açıklamada, ilk yarı şanssız 2 gol yediklerini belirterek, "Hafta içinde konuştuğumuz pozisyondan gol yedik. İyi bir takımız. 2-0'dan 2-2'yi yakalamak, puan kazanmak önemli. Penaltımız verilseydi maçı kazanabilirdik. İki takımı da tebrik ediyorum" diye konuştu.

Yeni bir takım olduklarını ve zaman zaman aksaklıklar yaşayabildiklerini anlatan Buruk, şunları söyledi:
"Biz de oyuncuları yeni yeni tanıyoruz. 18 futbolcu transfer ettik, bunun zorlukları var. Oğulcan Çağlayan, her hafta üzerine koyarak çalışıyor. Mümkün olduğunca ona şans vermeye çalışıyorum. Onun yaşında formayı yakalayan birinin artık bırakmaması lazım. Türk futbolu için gelecek vaat eden bir oyuncu."

Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ise gollerin küçük ayrıntılarda saklı olduğunu, bu gerçeği atladıklarını dile getirdi.

Korkmaz, ilk yarı her şeyi yapan, pozisyon vermeyen ve iyi mücadele eden bir ekip olduklarını kaydederek, "İlk 45 dakika mükemmel oyun çıkardık. Oyun olarak hemen hemen kafa kafaya gittik ama pozisyon vermeden duran toplardan gol yedik. Goller küçük ayrıntıda saklıdır, bu gerçeği atladık. Bunlardan ders çıkarmak lazım. Maçı kazanabilirdik, iyi oynadık, sahanın hakimiydik. Okan Buruk'u tebrik ediyorum. Oyun konsantrasyonunu bozmadı" ifadelerini kullandı. (AA)