2 Haziran'da görüşmek üzere...

Milli Takım, 'şen gitti, şen döndü'. Ay-Yıldızlılar, Euro 2008
elemelerindeki iki maçlık periyodu dört puan ve Yunanistan galibiyetinin hoş anılarıyla kapattı.

İSTANBUL - Milli Takım, 'şen gitti, şen döndü'. Ay-Yıldızlılar, Euro 2008
elemelerindeki iki maçlık periyodu dört puan ve Yunanistan galibiyetinin hoş anılarıyla kapattı. Gerçi, Norveç mücadelesi Atina sevincini hüzne çevirecekti ki, Hamit Altıntop'la rakip takımın kalecisi Myhre devreye girdi de, ulusça rahatladık. Aslında maçın bu şekle bürünmesindeki nedenlerden biri de teknik direktör Fatih Terim'in, Yunanistan karşısındaki
takımın kurgusunda yaptığı oynamaydı. Mesela Atina deplasmanındaki başarılı oyunun mimarlarından Volkan Yaman'ın yerine Sabri sola çekilmiş, Gökdeniz de 'ilk 11'de sahaya çıkmıştı. Terim ikinci yarıda Tümer'i kenara aldı, Volkan'ı oyuna sürdü, böylelikle taşlar tekrar yerine oturdu ve en azından beraberlik sağlandı.
Kırmızı-Beyazlı ekip, 2-2'lik beraberliğin ardından önceki gece sabaha karşı 03.40'da THY'nin tarifeli uçağıyla yurda döndü. Havalimanı çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan teknik direktör Fatih Terim şunları söyledi: "Çok isterdik buraya 15 puanla dönelim ama olmadı. Her maç zordur, bu maç da öyle oldu. Aklımızda 2-0 geriye düşmek yoktu. Ama 1-0'dan geriye düşüp kazandık. 2-0'dan kaybetmedik. Bunda en önemli faktör oyuncularımızdır. Bütün eksiklere, sakatlara ve saha cezamıza rağmen futbolcularımın çok başarılı olduğunu düşünüyorum."
'Kalbimiz Türkiye'den yana'
Norveç Teknik Direktörü Age Hareide ise, kendileri için 'trajik' sonlanan maç sonrası şöyle konuştu: "Kaleci hatalarından iki gol yedik. Oyundan memnunum ama skordan değil. Evimizde Türkiye ve Yunanistan'ı yeneceğimizi varsayarak önümüzdeki üç maçtan 9 puan alırız diyorum. Geriye Türkiye'nin Yunanistan'ı, evinde yenmesi kalıyor. Bunu Fatih Terim'e de söyledim. O bana yardımcı olacağını söyledi. Kalbimiz Türkiye'den yana."
Ana parantezi kapatırsak, şimdi tekrar mikrofonlarımız Turkcell Süper Ligi'nde olacak. 2 Haziran'daki Bosna Hersek maçına kadar Milli Takım, gündemde yok. Grubun sürpriz ekibi konumundaki Boşnakların, Norveç'e olduğu gibi bize de acı bir oyun oynamaması için, haziran ayındaki randevudan üç puanla ayrılmak gerekiyor. (Spor Servisi)