'2 kere 2, eşittir 4 etmiyor'

'2 kere 2, eşittir 4 etmiyor'
'2 kere 2, eşittir 4 etmiyor'
Sahasında Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor ile 1-1 berabere kalan Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Mehmet Özdilek, "Bir kere hata yaptık ve maç 1-1 bitti" dedi.

RİZE - Mehmet Özdilek, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, 2 puan kaybettikleri için üzgün olduklarını ancak yaklaşık 70 dakika boyunca bu ligin önemli takımlarına karşı 10 kişi oynamanın kolay olmadığını belirtti. Futbolcularının övgüyü hak ettiğini söyleyen Özdilek, evlerindeki en tempolu, en istekli maçlarını oynadıklarını vurguladı.

Ali Adnan'ın kırmızı kart ile atılması anını tartışmak istemediğini belirten Özdilek, "Maçın bu kadar zor geçeceğini tahmin etmemiştim. Hava şartları, Ali Adnan'ın atılması kolay değil. Bütün şartlara rağmen 1-0 öne geçtik ve bunu korumalıydık. Kaleci Serkan çok ciddi bir maç oynadı. Bir kere hata yaptık ve maç 1-1 bitti. Mücadele anlamında kazanmayı hak etmiştik, ama futbolda bazen 2 kere 2, eşittir 4 etmiyor" ifadelerini kullandı.

Özdilek, bir gazetecinin "Maçın şartları yanında 5 hakemle de mücadele ettiğinizi düşünüyor musunuz?" şeklindeki sorusunu şöyle cevapladı:
"Evet, Hakan hoca ile mücadele ettik. Hakemlerin bu şartlarda biraz daha oyunu seyretmeleri ve dikkatli kararlar vermesi lazım. Penaltı pozisyonu net penaltı. Yan hakem penaltı veriyor, beşinci hakem vermiyor. Oyunda gelgitler oldu. Bana göre başarılı değildi. Hakemler de insan ama canımız yanıyor. Ali Adnan'ın kişiliğini hepimiz biliyoruz. Pozisyon içindeki rakip oyuncu var. Bir tarafa kırmızı bir tarafa sarı adaletli olmuyor."

KORKMAZ'IN AÇIKLAMALARI
Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Rize'de iki gündür yağmurun devam ettiğini belirterek, "Saha gerçekten yağmura rağmen güzeldi. Başka yerde olsa bu maç oynanmazdı" dedi.

Hata yapmalarını bekleyen bir ekibe karşı oynadıklarını vurgulayan Korkmaz, "10 kişi kalmalarına rağmen avantaja çeviremedik. Biz pasa yönelik oynamayı seviyoruz. Bu havada rakip 9 kişi de kalsa bunu yapmak zor" ifadesini kullandı.

Devre arasında duran toplar konusunda futbolcularının dikkatini çektiğini kaydeden Korkmaz, "Bazı şeylere engel olamıyorsunuz. Duran toplarla gol aradılar ve dediğimiz çıktı. Oyunu bırakmadık. Kaleci Serkan iyi maç çıkardı. Golün son dakikada gelmesi önemli, kaybetmediğimiz için mutluyuz. Dört deplasmandır kaybetmiyoruz. Oyuncularımı kutluyorum" diye konuştu. (AA)