20 Yaş Altı Milli takımımızın rakipleri belli oldu

20 Yaş Altı Milli takımımızın rakipleri belli oldu
20 Yaş Altı Milli takımımızın rakipleri belli oldu
Türkiye'de 21 Haziran-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında düzenlenecek FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın kura çekimi yapıldı

20 Yaş Altı Milli Takımımız C Grubu'nda El Salvador, Kolombiya ve Avustralya ile eşleşti. Maçlar Rize Yenişehir Stadı ve Trabzon Avni Aker Stadı'nda oynanacak.

Kura çekimine FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke'nin yanı sıra, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Mustafa Denizli ve eski milli futbolcular Hakan Şükür ile Rüştü Reçber de katıldı.

RAKİPLERİMİZ BELLİ OLDU

Türkiye 'nin C Grubu'nda ilk rakibi Kolombiya oldu. Türkiye Kolombiya ile grubun ikinci maçında 25 Haziran saat 21.00'da Rize Yenişehir Stadı'nda karşılaşacak.

İkinci rakibimiz ise Avustralya oldu ve grubun üçüncü maçında 28 Haziran günü saat 21.00'da Trabzon Avni Aker Stadyumu'nda oynanacak.

Gruptaki üçüncü ve son rakibimiz bu turnuvaya tarihinde ilk kez katılan El Salvador oldu. 22 Haziran günü grubun ilk maçında karşılaşacağımız EL Salvador maçı Avni Aker saat 21.00'da oynanacak. Kura çekiminde

TRABZONSPORLU TARAFTARLARDAN PROTESTO

Trabzonspor taraftarları, 21 Haziran-13 Temmuz 2013 tarihleri arasında Türkiye'de düzenlenecek FIFA U20 Dünya Kupası'nın kura çekiminde TFF ve FIFA'yı protesto etti. 
Kura çekiminin gerçekleştirildiği İstanbul The Grand Tarabya Hotel'in önünde toplanan bir grup bordo-mavili taraftar, Türkiye'de şikenin üstünün örtüldüğünü iddia ederek, TFF ve FIFA'yı protesto etti. Otel önünde yoğun güvenlik önlemlerin alınırken, meşale yakan ve ellerinde dövizlerle protesto gösterisi yapan taraftarlar daha sonra olaysız şekilde dağıldı.


GRUPLAR

Kura çekiminde, Afrika Futbol Konfederasyonu'ndan (CAF) turnuvaya gelen takımlar belli olmasına rağmen, kıtadaki şampiyona devam ettiği için bu ülkelerin hangi grupta yer aldıkları belirtilemedi. Kura çekiminde CAF'ın şampiyonu “CAF Şampiyonu”, CAF'tan gelecek diğer takımlar ise “CAF” olarak yer aldı. 30 Mart'ta tamamlanacak şampiyona ile bu ülkelerin sıralaması belli olacak. Şampiyonaya, Okyanusya Futbol Konfederasyonu'ndan (OFC) katılacak takım da 29 Mart'ta belli olacağı için kura çekiminde “OFC Şampiyonu” olarak belirtildi. Kupada, gruplar şöyle oluştu:

A Grubu: Fransa - CAF - ABD - İspanya
B Grubu: Küba - Güney Kore - CAF - Portekiz
C Grubu: Türkiye - El Salvador - Kolombiya - Avustralya
D Grubu: Meksika - Yunanistan - Paraguay - CAF
E Grubu: Şili - CAF Şampiyonu - İngiltere - Irak
F Grubu: OFC Şampiyonu - Özbekistan - Uruguay – Hırvatistan(ajanslar)