2005'e kadar Olimpiyat'ta

İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu aylık olağan toplantısında, Atatürk Olimpiyat Stadı'nın iki yıl süreyle Galatasaray tarafından kullanımı ile ilgili resmi protokol, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna ve Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın tarafından imzalandı.

İSTANBUL - İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu aylık olağan toplantısında, Atatürk Olimpiyat Stadı'nın iki yıl süreyle Galatasaray tarafından kullanımı ile ilgili resmi protokol, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna ve Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın tarafından imzalandı.
Sözleşme dahilinde, Sarı-Kırmızılı kulübün 2003-04 ve 2004-05 sezonları içinde stadı kullanacağı, tarafların anlaşmaları halinde sözleşmenin uzatılabileceği ve Galatasaray'ın müsabaka programı dışında stadın tüm kullanım hakkının İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu'na ait olduğu açıklandı. Devlet Bakanı Şahin, Olimpiyat Stadı'nın bu şekilde Türk sporuna kazandırıldığını ifade ederken, Gürtuna da yarından başlamak üzere stadın bağlantı yolları, çevre düzenlemesi, elektronik bilet geçiş sistemi ve skorbordunun yapımının üstlenildiğini kaydetti. (Spor Servisi)