21 yıl sonra bir Fenerbahçeli...

21 yıl sonra bir Fenerbahçeli...
21 yıl sonra bir Fenerbahçeli...
12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, 21 yıl aradan sonra devletin zirvesindeki ilk Fenerbahçeli olacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk ’ten itibaren 7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren’e kadar hiçbir Cumhurbaşkanı, hangi futbol takımını tuttuğunu açık bir şekilde dile getirmedi.

Kadıköy'de frikik şöleni


Kenan Evren ile 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın Fenerbahçe’yi tuttuğu biliniyordu. 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 10’uncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Beşiktaş ’a ilgi duyduğunun öğrenilmesiyle son 3 dönemde Çankaya’nın rengi siyah-beyaz olarak tescillenmişti.

"TÜM KULÜPLERE EŞİT MESAFEDEYİM AMA..."

Habertürk'te yer alan habere göre; üç dönemdir Beşiktaşlı Cumhurbaşkanlarını ağırlayan Çankaya Köşkü’nde futbola olan ilgisiyle bilinen ve Fenerbahçe taraftarı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan , 91 yıllık Cumhuriyet tarihinde ilk kez yapılan bir seçimde halkın seçtiği ilk Cumhurbaşkanı olarak 21 yıl aradan sonra bu ambargoyu sona erdiren isim oldu.

Başbakan Erdoğan aynı zamanda, “Türkiye’deki kulüplere eşit mesafedeyim ama tabii ki Fenerbahçe’ye çocukluğumdan beri özel bir muhabbetim var” sözleriyle hatırlanıyor.

İsmail Kartal için başarı formülü!