23 numara çılgınlığı ilk günden başladı

Beckham henüz resmi bir maçta görev yapmadı ama Real Madrid para basmaya başladı bile... İspanyol ekip, 64 trilyona transfer ettiği İngiliz yıldızın basına tanıtımını yaptıktan hemen sonra forma satışlarına başladı.

MADRİD - Beckham henüz resmi bir maçta görev yapmadı ama Real Madrid para basmaya başladı bile... İspanyol ekip, 64 trilyona transfer ettiği İngiliz yıldızın basına tanıtımını yaptıktan hemen sonra forma satışlarına başladı. Yetkililer, 4 saatte 23 numaralı 'Beckham' formasından 8 bin adet sattı. İspanya'da bir forma 78 euro'ya satılıyor. Real Madrid, 4 saatlik rekor satış sonrası 624 bin euro gelir elde etti.
Beckham'ı, ezeli rakibi Barcelona'nın adeta elinden alan Real Madrid Başkanı Florentino Perez, bu transferin kulübe büyük yarar sağlayacağını söylemişti. Başkan Perez, yaklaşık 40 milyon euro'ya maalolan bu alışveriş nedeniyle büyük tepki görmüştü. Ancak ünlü futbol adamının haklı çıkacağa benziyor. Zira Perez, yeni sezonda 1 milyon forma satışı bekliyor. Bu da 78 milyon euro'ya denk geliyor.
Forma satışında dünyada Manchester ile birlikte en büyük geliri elde
eden Real Madrid, bu olaya yabancı değil. Daha önce Figo'yu Barcelona'dan transfer eden ünlü ekip, tanıtımda formalar hazır olmadığı için sıkıntı yaşamıştı. Zinadi Zidane'nın ilk gün satış rakamları ise 300 adetti. Ronaldo'nun gelişinde ise ilk gün tam 2 bin forma satılarak rahat bir nefes alınmıştı.
Juventus Nike ile sponsorluk anlaşması yaptı. Siyah-Beyazlı oyuncular, 12 sezon boyunca Nike markasını kullanacaklar. Juventus, Nike'dan yılda 13 milyon euro kazanacak. (Spor Servisi)