25 milyon euroluk Galatasaray pişmanlığı

25 milyon euroluk Galatasaray pişmanlığı
25 milyon euroluk Galatasaray pişmanlığı
Arena'da oynanan maçta Galatasaray'a 1-0 yenilerek Şampiyonlar Ligi'nden elenen Juventus'ta Başkan Moratta, İtalyan basınına çarpıcı açıklamalar yaptı.

Beppe Moratta, İstanbul 'da iki günde tamamlanan ve yoğun bir kar yağışı altında oynanan mücadele hakkında, Şampiyonlar Ligi'ne vedanın kendilerine 25 milyon euro kaybettirdiğini söyledi.

"Drogba'nın gözünün yaşına bakmadı"

Bir futbol kulübünün hesaplanmayan olaylara da hazırlıklı olması gerektiğini vurgulayan Juventus Başkanı, "Olağanüstü durumlara hazırlıklı olmak sahada ortaya çıkar. Galatasaray maçında sadece bir gol bize büyük bir şeye maloldu. Şampiyonlar Ligi'nden elenmemiz 25 milyon euroluk bir kayba yol açtı" sözleri ifadelerini kullandı.

"FİNANSAL BÜYÜMEMİZ YAVAŞ"

Sporx.com'da yer alan habere göre; İtalya'da finansal olarak büyüme hızının Avrupa 'ya kıyasla hızlı olmadığını belirten Moratta, "Avrupa'ya kıyasla, özellikle İngiltere'ye, finansal büyümemiz yavaş. Bazı statlarda yüzde 50'nin altında doluluk oranı var. Mesela bizim stadımız, gelirlerimizin çeşitlenmesinde önemli bir rol oynadı. Turnikeden ne kadar fazla adam geçerse, biz pazarda daha fazla şans buluruz" dedi.

Juventus, Galatasaray tarafından Devler Ligi'nde saf dışı bırakıldıktan sonra UEFA Avrupa Ligi'nde yoluna devam etti ve Trabzonspor'u elemeyi başardı.

'Mancini akşam yemeksiz kaldı'