250 milyon dolarlık maçın galibi Floyd

250 milyon dolarlık maçın galibi Floyd
250 milyon dolarlık maçın galibi Floyd
Bu sabaha karşı dünyanın en önemli spor olaylarından biri yaşandı.

DHA - TSİ 05.00'de başlayan ve 08.00'e kadar devam eden boks gecesinde Amerikalı Floyd Mayweather ile Meksikalı Canelo Saul Alvarez karşılaştı. 12 round sonunda Floyd, baştan sona kadar üstün bir performans çizdği karşılaşmayı kazandı.

Maçı kazandı, 41.5 milyon dolar aldı


3 hakemden ikisi Floyd'un kazandığına hükmederken, bir hakem ise 114-114 ile beraberlik verdi. Bu beraberkil kararı açıklanırken şampiyon boksör Floyd, büyük bir şaşkınlık yaşadı. Dave Moretti 112-116, CJ Ross 114-114 ve Craig Metcalfe de puanlarını 111-117 olarak açıkladı.

Bu galibiyetle 45-0'lık bir zafer serisi yakalayan Floyd, adını boks tarihine bir kez daha yazdırdı. Saul Canelo Alvarez ise 43 maçta yenilgisi olmayan bir şampiyon olarak geldiği ringden eli boş döndü ve sahip olduğu WBC Super Welterweight kemerini de rakibine teslim etti.

Floyd Mayweather Jr. WBC Süper Yarı Orta Sıklet, Alvarez de WBC Hafif Orta Sıklet kemerleri ile geldiler ve kemer birleştirme mücadelesine çıktılar. ABD 'de Las Vegas'da yapılan maçta Floyd, Welterweight şampiyonluğunun yanına bir de Light Middleweight şampiyonluğu eklemiş oldu.

BOKS MAÇINDA ÜNLÜ YAĞMURU

Justin Bieber ile birlikte ringe gelen Floyd Mayweather, dünyaca ünlü isimleri de ringin etrafına topladı. Rekortmen yüzücü Michael Phelps, yıldız basketbolcu Magic Johnson, usta aktör Danzel Washington 'ın yanı sıra Jack Nicholson da maçı izleyenler arasında yer aldı.

Bu gecede 41.5 milyon dolar kazanan Floyd Mayweather, önemli bir rekora da imza attı. Reklam gelirleri ile birlikte boks gecesinin hasılatı yaklaşık 250 milyon dolar oldu. Sadece bilet gelirlerinin 21 milyon dolar olduğu maç öncesi açıklanmıştı.