'3 puan alabilirdik, üzgünüm'

'3 puan alabilirdik, üzgünüm'
'3 puan alabilirdik, üzgünüm'
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi'nde Lokomotiv Moskova ile 1-1 berabere kaldıkları maçın sonucunun kötü olmadığını ancak kaybedilen 2 puana üzüldüğünü söyledi.

MOSKOVA - Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Şenol Güneş, "Bugünkü maç önemliydi. Kazanan avantaj yakalayacaktı ama berabere bitti ve dolayısıyla Sporting Lizbon da işe ortak oldu. Kendi sahamızdaki maçı alırsak, gruptan çıkacağımızı düşünüyorum" dedi.

Güneş, Lokomotiv Moskova'nın 10 kişi kalmasına rağmen iyi mücadele ettiğini belirterek, "Kendi oyunumuzla hücum zenginliği bakımından biraz geride kaldık. Bir kademe daha üstte oynayabilirdik. Onun dışında oyuncularım gayet iyiydi. Teşekkür ve tebriklerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Yaptıkları top kayıplarında rakiplerinin pozisyon bulduğunu anlatan tecrübeli teknik adam, "Bu sahada yapmamamız gereken top kayıpları yaptık. Daha güzel oyun bekliyordum. Hücuma çıkarken ve hücumdayken top kayıplarımız oldu. Bu da iyi oynamamızı bir kademe aşağı düşürdü. Daha üretken olabilirdik" değerlendirmesinde bulundu.

Saha ve atmosferin futbol oynamaya müsait olduğunu vurgulayan Güneş, " Hava beklediğimden güzel ve futbola müsaitti. Zaman zaman hareketli oldu ama daha güzel futbol istiyorum. Daha güzel futbol oynanmalıydı. Sonuç olarak 1 puana sevinirken, 3 puan da alabilirdik, bunun için üzgünüm" diye konuştu.

Şenol Güneş, hakem kararlarıyla ilgili bir soru üzerine, "Hakem zaman zaman sertliğe izin verdi. Bizim aleyhimize de yanlış kararları oldu. Benim gördüğüm pozisyonda Niasse'ın sarı kartı vardı, bir sarı kart daha görmesi lazımdı. Bizim oyuncularımızdan atılmayı hak eden olduğunu düşünmüyorum" şeklinde görüş belirtti.

Tecrübeli teknik adam, Beşiktaş 'ın Spartak Moskova'nın defans oyuncusu Serdar Taşçı ile ilgilendiğine yönelik Rus basınında yer alan haberlerin sorulması üzerine, şunları kaydetti:
"Serdar, daha önceden tanıdığım ve beğendiğim bir oyuncu. Ama son haliyle ilgili bir şey söyleyemem, çünkü öyle bir gündemimiz yok. Birçok transfer bizimle ilgili yazılıyor ama şu an maçlar devam ediyor. Devreye kadar böyle bir şansımız yok. O nedenle Serdar'la ilgili bir şey söyleyemem ama bizim stoperler gayet iyi oynuyorlar." (AA)