'3 Temmuz'u sindiremedik'

'3 Temmuz'u sindiremedik'
'3 Temmuz'u sindiremedik'

Yıldırım, Kılıçdaroğlu na memleketi Tunceli nin plaka numarası yazılı olan 62 numaralı formayı hediye etti.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şike davası çerçevesinde Yıldırım'a yapılanın içlerine sinmediğini söyledi.

İSTANBUL - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , şike davasından ötürü bir yıl cezaevinde yatan Aziz Yıldırım’ı dün Fenerbahçe Kulübü’nde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, şike davası çerçevesinde Yıldırım ve Fenerbahçe’ye yapılanın içlerine sinmediğini söyledi. Görüşmede Yıldırım, Kılıçdaroğlu’na memleketi Tunceli’nin plaka numarası yazılı olan 62 numaralı formayı hediye etti. Kılıçdaroğlu’nun Yıldırım’ı ziyaretine CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ile Kadıköy’ün CHP’li Belediye Başkanı Selami Öztürk de katıldı. Fenerbahçe’den ise Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay ile Fenerbahçe Başkanvekili Abdullah Kiğılı görüşmede hazır bulundu.

‘Değişikliği destekledik’
Yıldırım’ın şu an hâlâ ‘şike davasında’ yargı sürecinden geçtiğini ve CHP olarak bu süreci yakından takip ettiklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Demokrasilerde siyasal iktidar, dernekler ve kulüpler üzerine baskı kurmamalı ve kuramaz da. Bu bağlamda Aziz Başkan’ın yaşadığı tablo, bizim içimize sinmedi. Sadece bizim değil, tüm Fenerbahçe camiasının içine sinmedi. Aziz Başkan yargılanırken, Fenerbahçeli taraftarların, kulüplerine ve demokrasiye bağlılıklarını izledik. Zaman zaman da eleştiri aldık; ‘CHP’liler, Fenerbahçeliler gibi daha dişli değiller’ diye. Sayın başkanın davasıyla ilgili parlamentoya bir yasa teklifi geldi. Kuşkusuz, hemen derhal her türlü desteği vereceğimizi söyledik. Yasa veto ile geri döndü, ama aynen parlamentodan geçti” dedi.

Yıldırım’dan teşekkür
Yıldırım da Kılıçdaroğlu’na verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, “Biz Atatürk ’ün kulübüyüz. Onun ilkeleri doğrultusunda ilerliyoruz. Yargı sürecinde bana ve arkadaşlarıma destek veren CHP ve Sayın Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Kuyt yok Topal belki
Avrupa Ligi C Grubu ilk maçında perşembe akşamı Marsilya’yı ağırlayacak olan Fenerbahçe’de Mersin İdman Yurdu ile pazar akşamı oynanan müsabakada sakatlanan Dirk Kuyt, Fransız ekibine karşı oynayamayacak. Hollandalının sağ arka alt adalesini saran zarda yırtık tespit edildiği kaydedildi.
Aynı maçta sakatlanan ve sol dizinde doku zedelenmesi ve kanama tespit edilen Mehmet Topal’ın durumu ise maç saatinde belli olacak. Diğer yandan milli takımdan sakat dönen Fransız golcü Moussa Sow ise memleketinin takımına karşı görev alabilecek.